Yeni Ford 4×4 Kuga

Nissan’ın Qashqai, Dacia’nın Duster‘ı, Volvo’nun XC60‘ı varsa Ford‘un da 4×4’lük ayırt edici kinetik tasarımlı, az bulunan yetenek, hayatınızı kolaylaştıran teknolojiye sahip Kuga’sı var.


Hayran bırakan görünümü ile yeni Ford Kuga, mücevher görünümlü farların altında bulunan hava girişleri, çift egsoz çıkışı ile önde ve arkada yer alan koruma plakaları bulunmakta. Buzlanmayı önleyen ön cam rezistans ile infrared özellikli ön camlar, ısıtmalı ön koltuklar ve FordPower güç düğmesi gibi özellikler sunmakta.

Yüksek sürüş keyfi sayesinde Kuga’daki net görüşün farkına varacaksınız. Alerji sertifikalı Ford Kuga Alman standardizasyon şartlarını sağlayan iç malzemeler kullanılmış.

Performans açısından baktığımızda Kuga’ya, tam zamanlı 4×4‘lük akıllı AWD sistemi ve güvenilir off-road sistemi ile dört tekerleğe birden güç uygulanmakta. Yeni PowerShift şanzımanı ile vites D konumuna getirildiğinde kavrama sistemlerinden bir tanesi ilk vites dişlisini seçerken, diğeri ikinci vites dişlisini geçiş için önceden hazırlar. Böylece klasik otomatik şanzımanlara göre geçişlerde maksimum sürüş keyfi ile çok daha yumuşak vites geçişleri sağlar.

Geliştirilmiş direksiyon kolonu, sert güvenlik kafesi, emniyet kemerleri ve ön ve yan hava yastıklarına ek olarak önden arkaya kadar uzanan yan hava perdelerini olası durumlarda sürücüyü güvenlik kafesinin içine alıyor.

Hızlanmalarda ve yavaşlamalarda her tekerleğin yol ile temasının maksimum düzeyde olmasını sağlayan geliştirilmiş çekiş kontrol sistemi TCS, Acil durum fren desteği EBA, frenlemedeki ani değişiklikleri algılayarak, aracın kontrolünün kaybetmemesini sağlayan elektronik denge programı ESP, dört tekerlek arasında bağımsız fren gücü dağıtımı sistemi EBD ve Anti blokaj fren ABS sistemi ile Ford Kuga’da aktif güvenlik sağlamakta.

Akıllı yakıt tankı ağzı ile benzinli ve dizel pompaların farklı yapıda olan uçlarını ayırt ederek yanlış yakıt koyulmasını engelliyor.

Yeni Ford Kuga test videosu

Bir Cevap Yazın