Volkswagen B SUV’u Taigo

Yeni kompakt crossover Taigo Volkswagen B sınıfı Avrupa pazarında ilk kez bir SUV coupé’yi piyasaya sürüyor. Önden çekişli Taigo, modaya uygun crossover gövde stili, yükseltilmiş oturma pozisyonları, öncü bağlanabilirliği ve günlük kullanım için sınırsız uygunluğu ile gerçek bir kitleyi memnun ediyor. Beş koltuklu otomobilin arka kısmı, arka koltukta tavan boşluğunu kısıtlamadan bir coupé tarzında geriye doğru eğilimli olarak kullanılabiliyor. Bu, Volkswagen’in MQB platformu üzerine inşa edilen kompakt Polo (hatchback) ve T-Cross (SUV) modellerinin portföyünü, daha önce ağırlıklı olarak üst düzey modeller için ayrılmış olan üçüncü bir şasi varyantı ile genişletiyor.

Volkswagen Taigo, özenle tasarlanmış çok işlevli bir direksiyon simidi ve baz modelinde bile modern kontrol elemanları ile öne çıkıyor. Bilgi-eğlence sistemleri, çevrimiçi kontrol ünitesi (eSIM) ve “App Connect Wireless” (yapılandırmaya bağlı olarak) dahil olmak üzere üçüncü nesil MIB3’ü temel alır. Akış hizmetlerine erişim, doğal ses kontrolü ve “Volkswagen ID” kullanarak bulut tabanlı kişiselleştirme gibi özellikler, yapılandırmaya bağlı olarak en son MIB3.1 hizmetlerinin kullanılmasına izin veriyor.

Volkswagen B SUV’u yani Polo’nun SUV da diyebiliriz, yada Volkswagen’nin en küçük SUV’u. Taigo, Avrupa ve Türkiye geliş tarihi ve Taigo fiyatı konusunda net bir bilgi edinemedik.

Bir Cevap Yazın