Elektrikli S serisi Mercedes-Benz EQS

Mercedes-Benz S serisi lüks sedan ı EQS. Aynı zaman EQS, lüks ve yönetici sınıfı için elektrikli modüler mimariye dayanan ilk modeldir. Teknoloji, tasarım, işlevsellik ve bağlanabilirliği bir araya getiren EQS, hem sürücüleri hem de yolcuları memnun ediyor. Piyasadaki ilk modeller 245 kW’lık EQS 450+ ve 385 kW’lık EQS 580 4MATIC olacak. WLTP’ye göre tüketim rakamları: EQS 450+ toplam 20,4-15,7 kWh/100 km elektrik tüketimi, CO2 emisyonları 0 g/km; EQS 580 4MATIC toplam elektrik tüketimi 21,8-17,4 kWh/100 km olarak hesaplanmış.

Mercedes-Benz, bundan sonraki 20 yıl içinde karbonsuz yeni bir otomobil filosu için çalışıyor. 2030 yılına kadar şirket, sattığı otomobillerin yarısından fazlasının elektrikli olmasını istiyor. Bununa birlikte tamamen elektrikli otomobiller ve plug-in hibritler de dahil. Mercedes birçok alanda bugünden yarını düşünüyor: Yeni EQS buna uygun olarak sürdürülebilir olacak şekilde tasarlandı. Araçlar karbonsuz olarak üretiliyor ve geri dönüştürülmüş iplikten yapılmış halılar gibi kaynak tasarrufu sağlayan malzemeler kullanılıyor.

770 kilometreye (WLTP) kadar olan menzilleri ve 385 kW’a varan çıkış gücü ile EQS’nin güç aktarma sistemi aynı zamanda S-Serisi segmentindeki ilerici bir sedanın tüm beklentilerini karşılar. 560 kW’a kadar bir performans versiyonu planlanmaktadır. Tüm EQS modellerinde arka aksta bir elektrikli güç aktarma organı (eATS) bulunuyorken, 4MATIC’li versiyonlarda ayrıca ön aksta bir eATS bulunuyor.

Mercedes-Benz EQS elektrikli S serisi Türkiye satışı ve fiyatı konusunda net bir bilgiye ulaşamadığımız için bir şey yazamıyoruz.

One Reply to “Elektrikli S serisi Mercedes-Benz EQS”

  1. Mercedes elektrikli yaptimi böyle yapar çok hoş arabaya benziyor . Türkiye de fiyatını düşünemiyorum 0 da n 100 km ye kaç sn ye de çıkıyor acaba

Bir Cevap Yazın