Yeni 2010 Volvo XC60

İsveç çeliğinin en iyi yerinden üretilmiş yeni 2010 model Volvo XC60. Sağlamlığı ile ün yapmış Volvo, yeni XC60 modeline ilk bakışınızda anlıyoruz kuvvetini çevikliğini.

Volvo S.U.V modeli XC60, üretimiş olduğu ve Euroncap testlerinde aldığı tam puan ile en güvenli aracı olarak kabul ediyor. Otomobil 100 km hızla giderken durmak için sadece 35 metreye ihtiyaç duymakta.


Benzinli ve dizel seçenekleri ile satışa sunuluyor. Dizel motorlu XC60 D5 AWD modeli; beş silindirli alüminyum gelişmiş turbo dizel motor, yakıt ekonomisi, otomatik sansızmana sahip. XC60 T6 AWD benzinli modelinde ise; sportif 3.0 litre sıralı altı silindirli çift turbolu motor, otomatik sansızmana sahip.

2.4 litre motoru, 185 beygirlik performansı ile yeni 2010 Volvo XC60, dikiz aynasındaki sistem sayesinde sürücüye sesli ve ışıklı olarak uyarı yapmakta.

Güvenlik ve çeşitli teknolojik özellikleri bakımından Volvo XC60; ABS, EBA, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, yan darbe koruma sistemi, perde hava yastıkları ile olası kazalarda sürücü ve yolcuları büyük güvenlik sağlıyor.

Dinamik denge ve çekiş kontrol sistemi, yana yatma denge kontrolü, eğim sensörü, yaklaşma aydınlatması, derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon simidi ile sürüşte yüksek rahatlık ve güzen sağlamakta.

Isıtmalı ve boyun zedelenmesi koruma sistemiyle donatılmış ön koltuklar, elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu ile sürücü ve yolcular evlerinde oturuyormuş gibi yolculuk yapmakta.

2010 Volvo XC60 ile tam güvenlik

3 Replies to “Yeni 2010 Volvo XC60”

  1. süper bi araba ..öncelikle hem içi hemde dışı çok sağlam duruyo ve insanın dikkatini çekiyo…göz alıcı açıkçası..hemde rahatlığı açısından da geniş olduğu için tam uzun yolda yayılarak gitme olanağı sağlıyo..eğer şu anda arabam olmasaydı yada arabamda memnun olmasaydım kesinlikle almak isterdim…..

  2. hep sağlam bi çizgisi olmuş bi marka bana hep erkekler için gibi geliyo çizgiler belirgin ben daha tofaşı geçemedim 😀

  3. Volvo muhendislerine sormuslar nicin volvo,nun urettigi butun araclarin cizgileri asagi yukari ayni hatlara sahip diye cevap ise ilginc celige anca bu kadar sekil verebiliyoruz =)

Bir Cevap Yazın