Land Rover Discovery 4

Land Rover Discovery fevkalade çok yönlü yedi kişilik araç kazançlar yeni bir isim – Land Rover Discovery 4 – en yeni, dördüncü kuşak onun ve yüksek verimli yeni TDV6 dizel motor, taze dış kimlik ve daha fazla prim kabin güçlü gitmek. Sınıf-yetenek lider genişlik her iki yol ve Off-Road sürüş için dinamik gelişmeler daha da ile genişletilmiştir Land Rover kullanıcı bir pil dostu yeni teknolojiler ve özellikler ekledi.

Land Rover Discovery 4 iyi 100 uluslararası ödüller adının üzerine vardır. Ancak, aracın tasarım ve mühendislik hemen hemen her yönü artırmanın yollarını tespit ettik – bazı ince, bazı büyük. Yeni tasarım cilt altında kapsamlı mühendisliği değişim sinyalleri ve şimdi bize Land Rover Discovery 4 verir, “Phil Popham, müdürü söyledi.

Land Rover Discovery 4 Yıldız fatura son derece verimli ve rafine edilmiş yeni LR gider-TDV6 3,0 ikiz turbo dizel motor. Bu 9 yüzde yakıt ekonomisinin geliştirilmesi tüm mevcut 2.7-litrelik motor ile karşılaştırıldığında 29%, artan güç aynı anda (AB Kombine Çevrim) ve yüzde on daha az CO2 emisyonları, sunar. Tork artış daha yukarı% 36 600Nm için – dünyanın herhangi bir 6 en yüksek tork çıkış silindirli, üretim dizel, binek araç motoru olduğuna inanılıyor.

Güç ve tork de tüm devir aralığı boyunca erişilebilir, acil kısma yanıt teslim ve zahmetsiz seyir yeteneği vardır. Sonuçları 0-60mph 9,0 saniye zaman, (0-100 km / s 9,6 saniye) ve 2.7-litrelik bir 24 iyileşme yüzdesini içerir.

Land Rover mühendisleri de üzerinde dönüştürülmesi gerekmektedir yol yolculuk ve taşıma, yeni nesil Land Rover Discovery 4, ve hatta kendi önceki yakın efsanevi-off-road yetenekleri üzerinde geliştirilmiş. Kapsamlı değişiklikler yeni süspansiyon parçaları, gözden geçirilmiş direksiyon, büyük frenler, gelişmiş çekiş kontrol, ve neredeyse tüm yol ya da yol sürüş durumlar için araç optimize yardımcı ödülünü Arazi ResponseTM sistemi kazanmak için donanımlar yer alıyor.

Iconic dış tasarımı, en açık yumuşak ve basit bir önden, yeni, daha aerodinamik tampon dahil yüzeyler güncellendi. Bu sportier yeni ışık aracın yeni karakter vermek, yardım ve LED teknolojisi ön ve arka içerir. Bu gelişmiş yeni ön farlar Yüksek yaygı yardımcısı, açık veya kapalı yer değiştirme gibi şartlar gerektirmektedir.
Iç tamamen bir geçiş tire ve ve yeni kullanıcı dostu özellikleri ile bir dizi yeni sandalye konsol merkezi ile yeniden tasarlanmasını olduğunu.

“Yeni iç sadece daha prim bakın ve hissedin, bu da işlevlerde iyileşme elde’s. Yeni sürücü doğru inclines konsol, bu cihaz ve kontroller daha kolaylıkla el, yeni LED İç Aydınlatma Mood SEÇ modellerde sonbahar kabinde daha keyifli ve daha kolay karanlık sonra boşluk kullanılan yapmanıza yardımcı olur. Bu da yumuşak, bu stitching gibi yumuşak malzeme ve kritik ayrıntıları yakın ilgi yüzeyler ile iç ortam daha fazla prim yapınca, “Gerry McGovern’i, Dizayn Direktörü söyledi.

Yeni Land Rover Discovery 4 için kullanılabilir özellikleri ‘surround sistemi bir Taşınabilir Ses Arabirimi, DAB radyo, yeni bir beş kamera’ dahil, kolay otopark ve çekme, ve Keyless Giriş sunar ve Başlat Düğmesi basarak yeni bir anahtar sistemi için.

“Değişiklikler ve Land Rover Discovery 4 yükseltmeleri, bir önceki kuşağın, esneklik ve değer Discovery ünlü yönlü artırılması ile aynı anda pek çok açıdan dönüşümü. Kendi ferah iç, tırmanacak dağlar, kıtada gezisi büyük yükler yapabilirsiniz , kadar yön römork 3.5 ton veya konfor yedi aile ve arkadaşlar ulaşım aracıdır.

Yeni Discovery özellikleri yakıt tüketimini azaltan ve CO2 emisyonlarının azaltılması amaçlı bulunur. Yeni LR-TDV6 3,0 Ardışıl Turbo Dizel motoru başından itibaren sınıf sağlamak için lider yakıt ekonomisi ve gelişmiş düşük sonunda tork tasarlanmıştır.

Land Rover için 3,0 ve paralel sıralı turbocharging sistem litrelik dizel ve daha büyük, birincil Turbo zaman en kullanır. Küçük orta Turbo bir güç gerekli değildir, pompalama kayıplarını azaltmak ve bunun sonucunda, yakıt tüketimi atıl kalır. Basınç injectors ve yakıt ölçüm ile son derece verimli, üçüncü nesil Common Rail enjeksiyon sistemi de yakıt ekonomisi için önemli bir katkı sağlar.

Yeni motor da düşük sonunda tork yanı sıra ekonomi, mümkün için kilit-up etkinleştirmek yaparak optimize edilmiş olan ZF HP debriyaj-28 otomatik vites düşük hızda. Bu ‘Hidrolik tork konvertör de yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları geliştirmeye kayma azaltır. Düşük devirde en yüksek tork da daha uzun gearing sağlayan seyir daha ekonomik.

Land Rover birçok enerji tasarrufu özellikleri de içermektedir. Durma isteminde, V6 ve boş hız 750rpm gelen 710rpm için ayrıntılandırma ödün bir yakıt tasarrufu vererek indirilmiştir. Bir Akıllı Güç Yönetim Sistemi Akıllı Regenerative Şarj, bu nedenle zaman mümkün alternatör içeren pil zaman en çok, böyle bir araba yerine sahil olduğunu hızlandırılması olarak yapmak ekonomik ücrete tabi değildir.

Revize ön ile ön sonuna Aerodinamik değişiklikleri, alt çene Spoyleri ve yeni ön tekerlek deflectors, altı hava akımı artırarak sürükleyin azaltmaya yardımcı olur.

Yeni klima pompa ile çözülür bir debriyaj üzerinden bir klima kullanımı parazit kayıpları azaltmak değil ve yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları iyileştirmeler sağlamak tahrik olduğunu.

Gelişmeler Land Rover Discovery 4 ile tanıttı merkezinde, bir ve yüksek verimliliğe sahip olağanüstü yeni dizel motorudur. The LR-TDV6 3,0 ardışık turbodiesel mevcut LR-TDV6 2.7-litrelik motor, ancak temel radikal ve daha iyi yakıt ekonomisi düşük emisyonlar önemli ölçüde daha yüksek performans sağlamak için yeniden tasarlandı.

Bu 2.7-litrelik en rafine diesels kadar yapılan sayıda hayranlar kazandı. Yeni, twin Turbo LR-TDV6 3,0 her iki gücü – 29 yüzde 245PS için önemli artışlar sahip – ve tork, en fazla yüzde 36 600Nm için. Yeteneği sadece 2000rpm at maksimum tork iletmek için, eşsiz boğaz tepki ile birlikte, önemli ölçüde her iki açık ve kapatma Discovery zaten takdir yeteneğini artırır-road.

Yeni 3.0-litrelik dizel önemli çıkışı boşta sadece 5
00 Milisaniye olarak 500Nm teslim tarafından rakip gerçekleştirebilirsiniz. Bu maksimum tork 83 oranına anında erişim anlamına gelir sürücünün bakış açısından.

Ama bu ekstra performans rağmen, motor emisyonları önemli ölçüde azalmıştır. Ne zaman DPF, yeni LR ile donatılmış-TDV6 3,0 EU5 emisyon gereksinimlerini karşılayan (yüzünden değil kuvvet kadar 2011 girdi) ve 244g/km bir CO2 rakam ile, bu otomatik on yüzde litrelik mevcut 2.7-undercuts. Yakıt ekonomisi de yüzde 9, AB Kombine Çevrim üzerinde (9,3 l/100km) 30.4mpg teslim artar.

Bir Cevap Yazın