Hyundai i30 N özellikleri

Hyundai, yeni i30 N‘yi geliştirilmiş bir tasarım, yeni 8 vitesli çift kavramalı şanzıman (N DCT) ve yeni gelişmiş sürücü yardımı, güvenlik özellikleriyle piyasaya sürdü. Hem günlük sürüş koşullarını hem de yüksek performansı iyileştiren birçok yeni özellikleri ile yeni i30 N.

Yeni Hyundai i30 N‘nin tasarımı üç kelimeyle tanımlanabilir: performans, his ve ifade. Pratik bir stilden daha fazlası olan performans, özellikle i30 N’de yapılan değişiklikleri tanımlar. Otomobilin etrafındaki tüm tasarım öğeleri, dinamik performans vurgulanarak geliştirilmiştir. Yeni Hyundai i30 N’nin görünümü, doğal olarak yarış pisti için doğduğunu gösteriyor.

Öndeki geniş orta ızgara N harfi ile işaretlenmiştir. Ayırt edici sivri ağ tasarımı, bir uçak kanadını anımsatan verimli motor soğutması için optimize edilmiştir. N logosu da jant kapağına entegre edilmiştir. Diğer tasarım iyileştirmeleri, V şeklinde gündüz sürüş farlarına (DRL) sahip yeni LED farları içerir. Öte yandan, geleneksel aerodinamik kanatların hakim olduğu tamponun dış köşeleri, hava akışını büyük ölçüde iyileştiren ve tekerlek kavisi türbülansını azaltan hava kalkanlarını içeriyor.

Yeni i30 Hatchback N güncellenmiş bir arka tasarıma sahip ancak yeni i30 Fastback N’nin arkası değişmedi. Arka kısımda, olağanüstü çekiş ve denge için benzersiz bir N-şekilli üçgen fren lambası, güncellenmiş arka lambalar ve yeni imzalı LED lambalara sahip büyük bir rüzgarlık bulunuyor. Tamponun alt difüzörüne entegre edilmiş iki büyük egzoz borusu, saf yüksek performanslı i30 N’nin görünümünü tamamlıyor.

Yeni i30 N’nin fonksiyonel tasarımına göre bu şekil, otomobilin dururken bile daha hızlı görünmesini sağlıyor. Kararlı, enerjik ve yollara ve kamyonlara binmeye hazır. Yeni Hyundai i30 N, performans mavisi de dahil olmak üzere yedi dış renk seçeneğiyle yalnızca Hyundai N modellerinde mevcuttur.

Bir Cevap Yazın