Ford Focus RS

Ford Focus RS motoru payları bu Focus ST ile kendi temel yapısı, ancak bu benzerlikler sonunda. Powertrain yöneticisi Len Urwin başından bu sadece daha fazla güç için motor yönetim sistemi ayarlayarak gerçek SC için yeterli olacağını biliyorduk otomex olarak

Amaç, dayanıklılık etkilemeden güç ve tork artış oldu. Bu, birden çok detay değişiklikleri gözden geçirilmiş bir silindir kafası conta ultra dahil powertrain için yapılmıştır-dayanıklı metal, büyük küçük son yataklar sağlayan silindir bores, revize pistonları ve ısmarlama camshaft profil ve bağlantı çubukları püskürtme karşılamak için.

Ancak, en belirgin değişiklik, yeni giriş sistemi vardır ve çeşitli Turbo egzoz. Büyük Borg Warner K16 Turbo Ford Focus RS monte – double o Focus ST’s 0,7 bar – oluşturmak için 1,4 bar en istikrarlı devlet artırmak baskı sunan otomobilin 35 kuruş gücünü artırmak başına.

Motor, Urwin’s ekibinin yanıt tutmaya Committed üç alanda üzerinde duruldu:

Ince ayar ve çeşitli stratejik motor koyu olarak Turbo Konumlandırılması Çökme performansı ve egzoz sistemi ve ilişkili yağ ve su boruları için en aza indirmek revizyon optimize etmesi için egzoz çeşitli ile Turbo birleştirme;
Dikkatle, yakından Focus ST ve ‘alt sonu’ motoru yanıt maç için gerekli büyük Turbo Boyutlandırma;
Bir endüksiyon sistemi ve egzoz kayıplarının azaltılması.
Ford Focus RS çok Mühendislerimiz, performans hissediyorum geliştirmek rampası-up ‘olan tork’ olarak, daha agresif performansı karakteri kendi zaman artırma üzerinde.

Biz istedim “düşük eşit olur sonu yanıt ve kapatma ortak minimize büyük turbos bir atalet artırmak, biz ST ile aynı karakter için SC didn’t want,” Urwin açıklıyor. “Biz artan artış daha güçlü hissediyorum istedi; size gerçekten Turbo bir artış hissetmek istedim.”

Ile iplik Turbo, güç hızlı geldi. Bu 305PS tepe 6500 devir at ulaştı ve tutar kadar 7050 d / d Redline, güç bant üst tam kullanım sağlar. Bu Redline üç saniye sonra, motor yönetim sistemi ve daha sonra hiç vites değiştirme tanımaktadır 6500 ve araç maksimum sürekli çalışan rpm Revs sınırlar.

Gibi buhar üst-sonunda tükendi düz tork eğrileri ile “Turbo motorlar genellikle hissediyorum, ama bu kırmızı çizgiye Ford Focus RS aldı sürücüleri ödüllendirmek istedim” Urwin devletler. “Biz gerçekten sonuç gurur duyuyoruz – güçlü orta menzilli geçici yanıt ve ücretsiz revving üst uç.”

Düz Tork

Ancak, Urwin bu güç göreceksiniz onlar Ford Focus RS ‘440Nm tork eğrisi boyunca seyahat olacaktır Redline ulaşmak için ilk şey sürücüler olmak mümkün olduğuna inanmaktadır.

Daha önce herhangi bir Ford SC üretim araç daha fazla tork Offering, Focus RS ‘tork eğrisi 2300 devirde bir sabit durum tepe başlangıç ve 4500 rpm çalışan, yani tork bir dişli olarak takdir edilmesi ve en yol hızlarda vardır. Bu tepe 440Nm tork 38 yüzde Focus ST üzerinde bir artış var.

Urwin diyor: “büyük bir Turbo ve 440Nm bir tepe düşük uç yanıt Eşleme gerçek bir başarıdır. Bu sadece çok görülen sahip bir rakam’s’ supercars sadece birkaç yıl önce aradı. Bu sunan Ford Focus RS bu devir aralığının alt sonunda cesur, güçlü çekin – Bu büyük bir performans hissediyorum ama daha rahat bir sürüş için her gün büyük isteyen için. “

Bespoke İletim

Performans yeteneğini O kombinasyonu ve seyir kapasitesi pratik tarafından yapılan bir özel, altı hızlı Ford SC iletim geliştirdi. Bu yataklar ve debriyaj konut ve gözden geçirilmiş, daha güçlü diferansiyel küçük değişiklikler ile bu temel Focus ST şanzıman, vites oranları ile paylaşmaktadır.

Genel olarak, gearing bir yüzde daha uzun ST Focus RS ‘özel geliştirilen lastikler ve daha büyük çember makinesi için takımının dikkat – Daha fazla kanıt her detay olabilir.

Bu yeterince Ford Focus RS için çok önemli 100 km ulaşmak için gearing sağlar / S bariyer ikinci vites olarak.

Diferansiyel Farkı

Yol üzerindeki tork Putting bir Quaife sarmal sınırlı kayma diferansiyel tarafından destekli olduğunu. Bu Quaife diferansiyel ilk için geliştirilmiş olan, özgün beş hızlı Ford Focus RS 2002, ancak, gözden geçirilmiş ve Ford Takımı SC tarafından geliştirilmiş yeni altı hızlı Odak SC. Bugün ve altıncı gezegen dişli özellikleri artan gücü ve daha ince müdahale ve tork aktarımı için revize edilmiştir.

Bilgisayar destekli mühendislik, artan gücü için potansiyel alanlar tespit ayırıcı bir tasarım verdim. Bu ayırıcı’s tork çapraz fonksiyon için rafine performans araziler özel önem ile teçhizat iş ve tüm aracı geliştirme, ölçme ile, dinamik performansını maksimize için destekli oldu.

Urwin sonucuna varılıyor: “Biz ilerici bir tork aktarımı için diferansiyel ayarlı var. Çalışmalarımız iki yol ve izlemek için iyi bir sürücü oluşturma konusunda, ve ıslak kuru odaklı oldu. Bu denge bu ayarlama çabaları yönelik olduğunu bulmak oldu. “

Başarı

Gerçek bir Ford RS güç oluşturma bir şey var; erişilebilir henüz açıcı performans girişine güç yönetimi ve emin çekiş başka bir şeydir. Bu sorun Ford’un ünlü araç dinamiği uzmanlar tarafından bir araya geldi.

Baş Mühendis Programı, John Wheeler, dinamikleri ekibinin yönlendirmesi altında Baş Mühendis, Dirk Densing olan davranış belies rahat tarafından başlatılmış onun tutkusu ve performans yaş ve MOTORSPORT de safkan.

Bu ekip 5,9 saniye (0-62 mph) ve 263 km / s (163 mph) bir üst hız saat araba 0 yeteneğine-100km / ulaştı.

Wheeler ve Densing dinamik mekanik kurulum yerine sabit elektronik girişim veya kesme sistemleri ile güç yönetmek olduğu kadar, salt bir sürüş deneyimi sağlar oluşturmak için belirlenmiştir.

En belirgin değişiklik, otomobilin geniş parça, but the ekibi geliştiriliyor Ford’un Araştırma ve İleri Mühendislik merkezi (AR-TR) Aachen, Almanya bir süspansiyon teknolojisi ile çözüm tamamladı. ‘RevoKnuckle, bu yeniliklerin başında yeni bir ön-wheel-drive SC önemli fayda sunan
olarak tespit olduğunu çağrıldı.

Geniş parça ve RevoKnuckle ön süspansiyon combinasyon için Ford olarak ne imkansız önce düşünce olduğunu yapabilir vardır nedeni: Bir 305PS (300 bhp geliştirmek), ön tekerlek ise sadece driveable her gün sürücü araba, ancak daha hızlı bir çok Tüm daha durumlarda-wheel-drive performans arabalar.

Ayrıntılı test ve rafine Takım SC ‘özel araç dinamiği uzmanı elinde, David da kurulum Ford Focus RS için her gün yollarda bir darbe bağışlar yaratan, henüz üzerinde ödül yönlü taahhüt olur.

One Reply to “Ford Focus RS”

  1. aracın sesi yetiyor tek kelimeyle bu ve 0-100 5.5 saniyede almasıda artı bir özelliktir. Yakıt tüketimi fazla değil çünki bu arabayı alan insan onu hiç dert etmez ve bu arabayı alan insanda bunu şehir içinde sürmez 😉

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: