Toyota FT HS Konsept

Toyota FT HS Konsept önemli spor araba temelleri ile, güçlü bir melez powertrain eşleştirme Calty Toyota, Kuzey Amerikalı bir ortak girişim tabanlı, araştırma ve tasarım merkezi Newport Beach, California, Toyota’s California’da bulunan Gelişmiş Ürün Strateji Grubu yapılmıştır . Tasarım ekibinin bir orta fiyatlı spor otomobil yapma görevi atanan bütünleştiğinden ekoloji duygusu…


Sürücüler bugün sadece hızlı otomobil memnun değildir. Sürüş keyfini yanı sıra, günümüz sürücülerin güvenliği hakkında ekoloji ve sosyal sorumluluk konusunda memnuniyet isterler.

Toyota FT HS Konsept hafif Aero-dinamik malzemeleri ve devrimci ivmelenme ve en iyi performans için gelişmiş bir yüksek çıkış powertrain gibi spor arabası, temel bakımı FT-HS melez yeteneğini içerir. Bu 21. yüzyılın spor araba eğlenceli için eko ile sürücü-Ultra gibi dostu avantajları düşük emisyon ve yakıt verimliliği verir. Bu FT-HS temyiz eden kadar bilen ve eko bir zorunluluk olarak, lüks bir teknoloji değil perceives arttı çıkan bir alıcıya bakar.

Toyota FT HS Konsept performans bakımından konuşmak gerekirse; bu iki artısı kavramı bir ön motoru, bir arka-sürücü spor araba sıfır tahmin için dört saniye aralığında 60 ivme ile. Güçlü V6, 3.5L motor yaklaşık 400 hedef güç çıkışı beygir gücü ile 21. yüzyılın spor hibrid sistem birleştiğinde ise. Orta fiyatlı pazar konumunda, FT-HS olacak bir 21. yüzyıl performans “elde egzotik” ile doğru.

Toyota FT HS Konsept iki temel unsuru: J-Faktör ve Vibrant Clarity birleştiren bir Toyota Marka tasarım stratejisinin temel değerleri ifade etmektedir. J-Factor Japonca-ilham tasarım ve kültürel sensibilities, yerel ve küresel kabul anlamına gelir. Vibrant Clarity tasarım dili J-tıpkı L fines ve Lexus bölünme dili çok faktör olarak ifade etmek için kullanılır. Mükemmel dengesizliği, freeform geometrics ve entegre bileşen mimarisi birleşimidir. Bu üç unsur sonucu da hafif görünüyor subtractive kitle, sadece hafif olmayan bir en az stili, ancak.

Toyota ‘nın dış tasarım Calty tasarımcısı Alex Shen liderliği oldu. Tasarım açısından bakıldığında, bu FT teması-HS şık ulaştığı, gerilim ve dış özellikleri yüzeyler – kapıları ve vücut tarzı özellikle. Ön ve arka önemli işlevsel bileşenleri etrafında kitle kaldırmak için sculpted edilmiştir. Freeform geometrics sabit çelişen yüzeyler-kenar “Aero sıvı ve entegrasyon tanımlamak-Köşeler” olan yumuşak hava akışını teşvik ve türbülans azaltır.

Aracın üçgen profili, kayan C ayağı, Aero köşeleri, tam bir üst vücut tava ve yeni açık üst etti. Bir örtünün, bu melez motor ortaya bir scalloped kanal özellikleri. Entegre bileşen mimarisi, havacılık görülebilir ışık ilham. Kuyruk lambası birimi spans tüm arka ve entegre bir toparlanabilir Spoyleri vardır. Işık-diyot (LED yayan) kümeleri ve headlamps ve enerji için kanat bulunur-verimlilik ve ısı kaybı azalmıştır. Diğer dış özellikler hızlı ilave istikrar ve çekiş için yüksek hızda elevates kanat aktif içerir…

One Reply to “Toyota FT HS Konsept”

Bir Cevap Yazın