Elektrikle yenilenen Opel Manta

Elektrikle yenilenmiş olan Opel Manta, kısa detayları ile karşımızda. 50 yılı aşkın bir süre önce dört silindirli bir benzinli motorla piyasaya sürülen Manta, bugün Alman markasının tarihindeki ilk elektrikli MOD olarak bir kez daha karşımızda. Yeni Opel Manta GSe ElektroMOD, her iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor: bir stil ikonunun klasik görünümü ve sürdürülebilir sürüş için en son teknoloji – klasik bir otomobil rallisinden çok uzak duruyor.

Opel Manta GSe ElektroMOD, Manta gibi klasik arabaları modern teknolojiler ve yeni tasarımla sözde RestoMod’lara dönüştüren büyüyen hayran topluluğunun büyüsünü yansıtıyor.

1974 ve 1975’te Manta GT/E, 77 kW/105 hp, dört silindirli motoru yerine 108 kW/147 hp’lik bir elektrik motoru ile geliyor.

Tamamen pille çalışan Manta, modernize edilmiş bir aktarma organı ile klasik bir spor otomobil olmaya devam ediyor.

Opel Corsa-e ve Opel Mokka-e üretiminde olduğu gibi, Lityum iyon pil kullanılan Manta GSe de frenleme enerjisini geri kazanabilir ve aküde depolayabiliyor.

Düzenli şarj, tek fazlı ve üç fazlı AC şarjı için 9.0 kW dahili şarj cihazı ile gerçekleştiriyor. Bu, Manta pilinin tam olarak şarj edilmesinin dört saatten az sürdüğü anlamına geliyor.

Şimdilik Türkiye geliş tarihi bilinmiyor. Daha detaylı bilgileri Opel Türkiye sayfasından alabiliyorsunuz.

Eski ve yeni Manta

Opel Manta tanımtım

Bir Cevap Yazın