Honda’nın pick-up’ı 2021 model Ridgeline

Honda’nın 2021’in başlarında piyasaya sürülecek olan pick-up‘ı Ridgeline karşınızda. Karayolu veya virajlı dağ yollarında olduğu gibi toprak ve çamurlu patikalarda da aynı sürüş konforu veren Ridgeline gücünü V6 motorundan almakta.

Tasarım değişiklikleri arasında, belirgin bir güç çıkıntısına sahip yeni bir kaput ve daha iyi aydınlatma için güncellenen LED farlarla çevrelenen köşeli burnu ve daha dik ızgarayı vurgulayan yeni ön çamurluklar yer alıyor. Spor kaplamalarda ve Siyah baskıda parlak siyah, RTL ve RTL-E’de krom gözden kaçmayan detaylarından.

9 vitesli otomatik şanzımana sahip olan Honda Ridgeline, desteklenen 280 beygir gücü, 3.5 litrelik doğrudan enjeksiyonlu VTEC® V6 moturu bulunmakta. 

i-VTM4® tork vektörlü dört tekerlekten çekiş sistemi ile torku arka tekerleklere aktarır ve her tekerlekteki sürüş koşullarına bağlı olarak bu torkun yüzde 100’ünü sol ve sağ arka tekerlekler arasında sürekli olarak dağıtır.

Güvenlik konusunda teknolojiden faydanan Ridgeline de sürücüyü destekleyici bir çok özellik bulunmakta.

Bunlar; Önden Çarpışma Uyarısı (FCW), Çarpışma Azaltma Fren Sistemi ™ (CMBS ™), Şeritte Kalma Yardımı Sistemi (LKAS), Şeritten Ayrılma Uyarısı (LDW), Yoldan Ayrılma Azaltma (RDM) ve Adaptif Hız Kontrolü (ACC) bulunmakta.

Honda Ridgeline Türkiye de satışa çıkarılacağı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşamadık ama Honda’nın yeni SUV ları benzer ön tasarıma sahip olunacağı konusunda haberler var.

2021 Honda Ridgeline Sport

Bir Cevap Yazın