Aston Martin Lagonda

Lagonda bir otomotiv tarihi, marka lüks, performans, zarafet ve münhasırlık ile ilgili en büyük isimleri arasında yer alıyor. Ilk Lagonda üretim araç bu yana, 100 yıl önce Amerika tarafından yaptırılmıştır-Wilbur Gunn, bu Lagonda adı doğumlu önce yakında yarış otomobilleri ve spor salonu yaratmak Excel başladı, birkaç incarnations uğramıştır.

Gunn ilk araba Middlesex, İngiltere 1909 yılında evinin atölyesi kurulmuştur. 1910 yılında, Gunn zafer için Rus Güvenilirlik Deneme, muhteşem bir olay Imperial Otomobil Kulübü Rusya tarafından bir halkla ilişkiler olarak çalıştırmak, ülkenin doğan yol sistemi için egzersiz yaptığı 16/18hp Lagonda Tourer verdim. Birçok siparişlerde getirdi kazanmak ve Gunn Rus pazarında, St Petersburg ve Moskova’da 1910 yılında yetkili satıcılığı kurarak onun dikkatini duruldu.

Aston_Martin-Lagonda

Aslında, Rusya yollarda olan St Petersburg, Riga, Kiev ve Moskova dahil zor sürüş koşulları ve rota, herhangi bir araç için bir zorlu sınav olduğunu giriş sundu. Gunn’s başarı Lagonda’s sağlam ve hızlı performans inşa bir intikam oldu. Bu aşağıdaki yıl Lagonda kendi ülkesinde, o da Birinci Dünya Savaşı ile durduruldu ışık araba sınırlı üretim başında pazarlama arabalar başladı kadar değildi.
Bu 20s and 30s boyunca, şirket Staines, İngiltere ışığında araba daha önemli Touring modellerinde yön verebilecek kendi tesislerinde genişletti. Lagonda yeni kayıtlar ayar ve yeni toprakları keşfetmek, bu çaba harcamadan trans-kıta bağlantıları demirhane olabilir sağlam ve güvenilir araçlarla için Edwardian tutku epitomise geldi.
1933 yılında, üretici-4,5-litrelik motor, altı silindirli tasarıldığında Olympia Motor Show Londra, bir spor Tourer ve Henry Meadows tarafından desteklenmektedir adresinden M45 başlattı. Bu prototip aristokrat ve hayranları Edward Russell Lord DE Clifford, Dieppe tarafından Brindisi Yunanistan’da, 14 saat aynı güzergah boyunca ekspres tren dayak tahrik oldu. Sonuç, bir medya sansasyon oldu.
The M45 hızla seçici sporcu, hızlı ve yetenekli bir araç olarak da henüz yeterince uzun seyahatler için rahat bilinir oldu. Kendi gün onun sınıfı, bir farkla en büyük motor vardı bu topraklar hızlı rekortmen Sir Malcolm Campbell, kim onun M45 onun imzası mavi boyalı vardı gibi çekti sahipleri.

Uzun mesafe dayanıklılık yarışı ortaya çıkan spor da Lagonda kalkınma ayrılmaz bir parçası haline geldi. Haziran 1935 yılında, M45 bir hafif sürümü Le Mans tekerleği John Hindmarsh ve Luis Fontes ile 24 saat, arkasına aldı. Bu marka için bir dönüm başarı olarak 1920’lerde Bentley’s doruk sonrasında arası dönemin İngiliz spor araba yarışı bir highpoint oldu.

Aynı ay, Lagonda Alan İyi olan ilk görev mühendisi WO ve becerileri sağlamak üzere bir karizmatik İngiliz avukat tarafından satın alınan Bentley. Sonuçları LG45 Frank Feeley o zaman mühendislik becerileri ve tepe temsil tarz oldu. 1936 yılında, W.O. Bentley Lagonda ilk V12, mükemmel evde yeni şasi ve uzun görkemli dingil sürümünde bir motoru tasarlanmış.
Bu Lagondas of the 1930s mühendislik ve görünümü, bu görkemli LG6 modeli 1937 yılında piyasaya arasındaki toplam uyum gösterdi. W.O. Bentley’s gayretli yenilik ve ayrıntılandırma savaş boyunca devam şirket V12 modeli, bir hatta ’empoze daha’ onurlu bir salon ne yazık ki bu savaş başlamadan önce üretimi durdurdu ve LG6 geliştirdi. Aynı zamanda, bir mühendis, savaş sırasında yeni bir altı silindirli motoru geliştirildi, yararları olan yakında Aston Martin tarafından reaped için vardı.

Lagonda ile Aston Martin‘s Association 1947, David Brown, the Marque yeni sahibi, £ 52.500 için şirket satın başladı. Bu işbirliği, hem de şirketin uzun hizmet karoser stilist Frank Feeley ve yetenekleri WOBentley yeni 2.6L DOHC altı silindirli motor için Aston Martin erişim verdi.
Feeley yeni 2,6 litrelik ve zarif kabriyole değişik sorumlu ise, David Brown döneminin ilk Lagonda, 1948 den 1953 için üretilmektedir. 1952 sonunda 2.6 litrelik olan WO ve gözden geçirilmiş bir sürümü kullanılan 3,0 litrelik halinde geliştirilmiştir Bentley motoru. İki kapı salon yakında dört kapı ve bir kabriyole katıldı. Bir sonraki Lagonda ve Touring-1963 ve Rapide tasarlanmış, zarif dört olan Aston Martin DB4 birçok bileşenleri ortak kapı salon oldu. Elli beş yapılmışlardır, of which 48 yaşayamaz. Son 1960 yılında, Aston Martin başkanı tasarımcısı William Şehirler, yeni dört bir Aston Martin DBS kapı salon geliştirdi. Sadece yedi örnek orta 1970’lerde inşa edildi.

1976 yılında Aston Martin yeni bir dönem, eşsiz, yenilikçi araç William Şehirler ile ‘çağdaş kama’ olarak kendi yapılan moda tasarlanmış bir Lagonda duyurdu. Estetik ve teknolojik bir Aston Martin dizi ayrı duran, bu Lagonda kalın ve deneysel, bu gerçekten akıllı bir yüksek performanslı lüks salon.
Bu Lagonda adı kısaca Vignale Konsept bir heybetli lüks salon Ghia Tasarım tarafından 1993 yılında yaratılan için canlandırmıştır oldu. Örneğin sağ çıktı. Adı da 1994 yılında Lagonda Virage’da Salonu ve Çekim Fren ve kesinlikle sınırlı üretimi için kullanılmıştır.

Lagonda tarihinin uzun ve maceralı iki yirminci yüzyılda en önemli rakamlar İngiliz mühendislik, WOBentley ve David Brown, zafer yarış ve otomotiv tarihinin en dramatik tasarımlar of eder.

Bir Cevap Yazın