2022 model Nissan Pathfinder(X-Trail)

2022 model X-Trail ile merhaba. Nissan‘ın diğer ismi ile D SUV’u Pathfinder 2022 yılının yazında yollarda olması bekleniyor. Tasarımı tamamen yenilenen yeni X-Trail(Pathfinder demeyelim Avrupa da X-Trail olarak geçmekte) iç tasarımı da benzer şekilde baştan sona değişmiş.

9 vitesli otomatik şanzıman, 7 koltuklu seçenek, arazi mod seçenekleri, tamamen yeni Akıllı 4WD ve sınıfının en iyisi çekme kapasitesi yeni X-Trail’in dikkat çeken özelliklerinden.

Özelliklerinden bahsetmeden bu notu düşmek istedim. 2016 model X-Trail sahibi olarak yenilenmiş modeli pek hoşuma gitmedi. Önceki tasarıma nazaran ön ızgara, farlar aracı ağır göstermiş güzel görünüyor, iç tasarım sınıfının olması gereken mükemmelleyitinde ama arkadan baktığınızda sanki pick-up a cam takmışlar gibi olmuş. Beğenmedim….

Mevcut bir 9,0 inç renkli dokunmatik orta ekran, yeni basitleştirilmiş, sezgisel gösterge panelinin üst bölümüne yerleştirilmiştir ve şoför ve ön yolcu için huzurlu görüş ve erişilebilirlik sağlar. Birbirine kenetlenen yan havalandırmalar ve kapı kaplamaları, sağlam bir yapısal manzara sağlar ve yeni bir elektronik vites değiştiricinin kullanılmasıyla, yeni “köprü” ön orta konsol, altında ekstra depolama kapasitesi sağlar.

Büyük SUV alıcıları için tenkit bir unsur olan koltuk esnekliği, standart 8 yolcu kapasitesi yada X-Trail’da ilk defa, alet gerektirmeyen çıkarılabilir orta konsola sahip 2. Sıra kaptan koltuğu ile iyileştirildi. 2. Sıra sıra koltuk şimdi hem şoför bununla beraber yolcu tarafınca basmalı düğme aktivasyonlu EZ FLEX® tek dokunuşla oluşturulan katlama/yan özelliği sunarak hem anne babalar bununla birlikte arka koltuktaki yolcular için hayatı kolaylaştırıyor. 60/40 oranında katlanabilen 3. Sıra koltuk, yolcu ve yük taşımak için en çok elastikiyet sağlar.

Akustik lamine ön cam, daha kalın 2. Sıra cam, artırılmış kapı ve zemin izolasyonu ve motor gürültüsü emilinde yüzde 60 artış ile iç sessizlik büyük seviyede iyileştirildi. Mevcut iç mekan özellikleri arasında 10 yönlü elektrikli şoför koltuğu, klima kontrollü ön koltuklar, 2. Sıra klima kontrollü Üç Bölgeli Otomatik sıcaklık denetimü ve ısıtmalı arka koltuklar bulunur.

Standart Nissan Safety Shield® 360 dahil ileri teknoloji ve güvenlik Apple CarPlay® ve Android Auto™ özelliklerine sahip NissanConnect®, bütün X-Trail derslik seviyelerinde standarttır. Ayrıca WiFi Hot Spot özellikli NissanConnect®, kablosuz parlak zeka telefon şarj pedi, kablosuz Apple CarPlay®, 13 hoparlörlü Bose® Premium Audio, SiriusXM® tarafından desteklenen NissanConnect® Servisleri, Nissan Kapıdan Kapıya Navigasyon ve Intelligent Around View® mevcuttur.

Önceki modele gore daha yüksek çözünürlük ve daha geniş imaj seyretme açısı sunan ekran. 2022 X-Trail SV ve SL sınıfları, ilk defa, otobanda dur-kalk kullanmanın zorluğunu azaltan ve aleni otoyolda uzun sürüşleri kolaylaştıran, uygulamalı, şoför destekli bir teknoloji olan Nissan’ın yenilikçi ProPILOT Assist’ini sunuyor. ProPILOT Assist, hem yoğun trafikte bununla beraber aleni otoyolda hızlanma, frenleme ve direksiyonu test etmeye destek olmak için direksiyon desteği sağlamakta.

Bir Cevap Yazın