2021 model Ford Mustang Mach-E

Ford, 55 yıl aradan sonra ilk kez Mustang ailesini genişleterek ünlü Ford Mustang Mach-E elektrikli modasına soktu. Dünyanın en çok satan spor coupe’si Ford Mustang Mach-E olan Orijinal Mustang 1964’te dünyayı kasıp kavurduğundan beri, Amerika’nın en yüksek ruhunu çabucak temsil etti. Bugün Mustang, müşteri talebi arttıkça aracı geliştirmek için sürekli en son güncellemeler için alan ile güçlü bir elektrikli gelecek için bu fikirleri yeniden icat etmeye hazır. 2021 model Ford Mustang Mach-E özellikleri, detayları Türkiye fiyatı(paralel ithalat) bilgileri bu yazımızda.

Ford Mustang Mach-E, her biri ayrı bir duyusal deneyimle paketlenmiş, ince ayarlı sürüş dinamikleri sunan Whisper, Engage ve Unbridled olmak üzere üç benzersiz sürüş deneyimi sunuyor. Özellikler arasında, daha sportif direksiyon kontrolleri, ortam aydınlatması, otantik bir tamamen elektrikli deneyim için ayarlanmış sesler ve sürüş davranışına bağlı dinamik küme animasyonları gibi özel tasarımlı otomobil tepkisi bulunur.

Otomobil piyasaya sürüldüğünde, arkadan çekişli modele göre etkileyici bir hızlanma ve daha iyi yol tutuşu sağlamak için torku ön ve arka akslara bağımsız olarak uygulayabilen yeni bir Mach-E 4 dört tekerlekten çekiş sistemi mevcut olacak. Ford, bu sistemi yolda mükemmel çekiş sağlamak için ayarladı ve kaygan koşulların kontrolüne yardımcı olmak için aracı ıslak ve karlı arazide titizlikle test etti. Mach-E, Ford Performans ekibi tarafından Ford’un Kuzey Karolina’daki yarış simülatörünü kullanan ilk üretim otomobilidir.

Ford Mustang Mach-E, standart olarak 75,7 kWh lityum iyon pil ve arkadan çekişli olarak  300 mil menzile sahip. Ayrıca genişletilmiş bir menzil (98,8 kWh pil) olarak da opsiyonu mevcut. Bu gelişmiş pil, standart versiyonda 288 lityum iyon hücreye ve genişleme serisinde 376 lityum iyon hücreye sahiptir.

Üretim kolaylığı için tasarlanan akü, aracın iki aksı arasına zemine yerleştiriliyor ve -40 derece gibi mevsim normalleri dışında test ediliyor. Pil, koruyucu bir kaplama ile çevrelenmiş su geçirmez bir pil kutusuna yerleştirilmiştir. Su soğutma, performansı optimize eder ve aşırı hava koşullarında şarj süresini iyileştiriyor.

2021 model Ford Mustang Mach-E Türkiye’de paralel ithalat satılmaya başlandı. Tahmini fiyat 1 milyon 250.000 TL. Mach-E 480 km menzili bu yıl içinde resmi olarak açıklanacak.

Bir Cevap Yazın