2022 model Dacia Duster teknik özellikleri

2010 yılından bu zaman 1,9 milyondan fazla satışı olan Dacai SUV modeli Duster makyajlandı. 2022 model Dacia Duster teknik özellikleri ve dahası makalemizde ele aldık. Eski tasarım mirasına sadık kalan Yeni Duster, SUV ailesinin öncüsü olmaya devam ediyor. Inside, katlanır kolçaklı uzun bir orta konsola, iki yeni 8 inç dokunmatik bilgi-eğlence sistemine ve bir EDC çift kavramalı otomatik şanzımanı dikkat çeken teknik özelliklerinden. Avrupa da Eylül 2021’den itibaren satışa sunulması beklenen 2022 model Dacia Duster Türkiye tarihi hakkında net bir bilgiye ulaşmadık.

Yeni Duster, ilk olarak Yeni Sandero, Step Way Logan’da ortaya çıkan yeni Dacia  görsel kimliğinin stilistik karakterini tanıtıyor. Yeni aydınlatma üniteleri, Y-şekilli gündüz farları, krom ızgaranın 3D kabartmasını harekete geçiren yeni bir şekildir.

ECOLED tipi ön lambalar ve arka lambalar, yeni Dacia lambasının özelliklerini gösteriyor. Dacia Duster, LED ön farlara sahip ilk Dacia modelidir. Ayrıca standart uzun huzme otomatik aktivasyon dahil ve plakalar içinde aydınlatması kullanılmış. LED’ler, enerji tüketimini azaltmanın yanı sıra hem gündüz hem de gece daha iyi aydınlatma sağlayarak sürücüleriçin daha iyi görüş sağlıyor.

2022 model Dacia Duster motor tipi özellikleri;

 • Dizel: 6 vitesli düz şanzımanla birlikte dCi 115 (2WD veya 4WD)
 • Yakıt tipi:
  • TCe 90 (2WD), 6 vitesli düz şanzımanla birlikte.
  • TCe 130 (2WD), 6 vitesli düz şanzımanla birlikte.
  • TCe 150 (4WD), 6 vitesli düz şanzımanla birlikte.
  • 6 vitesli otomatik EDC şanzımanla birlikte TCe 150 (2WD)
 • Benzin-LPG ECO-G 100 (2WD) ve 6 vitesli manuel şanzıman.

Hız sabitleyici ve sınırlayıcı, park sensörü, mutimedya ekranına yansıtılan park klavuz çizgileri, yokuş destek sistemi, 360 derece kamera sistemi sürücü güvenlik teknik özelliklerinden bazıları.

Türkiye fiyat listesi konusunda bilgi alabilirsiniz https://www.dacia.com.tr/modeller/duster.html

One Reply to “2022 model Dacia Duster teknik özellikleri”

 1. Bu zamanda alınabilecek araba uygun fiyatlı. Ama araba teneke degilmi gerçekten , umrarim 2022 model Duster öncekilere göre iyidir

Bir Cevap Yazın