2021 yılının en iyi 5 Sedan modeli

Başlık şaşırtmasın, fiyat – performans, kullanıcı deneyimlerinin sonucu olarak 2021 yılının en iyi 5 Sedan modelini paylaşmak istedik. Otomobil dünyasının orta yaşlı – yaşlı kesimi temsil eden sedanları gençler tercih etmesede otomobilin ana çizgisi olarak tanımlanmakta. Her zaman rahat, pratik ve kullanışlı olarak görülen Sedan modellerinin en iyi olarak toparladıklarımız bunlar;

Volkswagen Jetta GLI

Ülkemizde de Sedan deyince fiyat-performans, konfor açısından Volkswagen Jetta gelsede, GLI modeli dünya genelinde en çok beğenilen sedan modelinden. Öyleki kendi içinde Golf GTI den bile daha çok tercih edilmekte. Geniş arka koltukları, daha büyük bagajı, dört silindirli 228 beygir gücünde gücünde turboşarjlı motoru öne çıkan özelliklerinden.

Mazda 3

Eski nesil otomobillerine göre yeni nesilleri tasarım açısından bir o kadar beğeni alan Mazda, 3 Sedan modeli en çok tercih edilen modellerden. En son 2019 yılından yenilenen Mazda 3 ülkemizde de az olsa tercih edilmekte.

Honda Civic

Geçenlerde de makalesini yayınladığımız Honda Civic Sedan ülkemizde de rağbet gören Honda nın sedan modellerinden. 2022 model 11. nesli sunulan Civic gençlerinde gözdesinde olan otomobil.

Kia Rio

Ülkemizde satışı olmasa da Accent gibi Rio Sedan modeli de en son 2018 yılında güncellenmiş. Makul fiyat perfomans, kullanılabilirlik açısında tüketicilerin tercih ettiği Sedan modellerinde bir tanesi.

Hyundai Accent

Son olarak 2018 de yenilenen Hyundai Accent ülkemizde de bolca rağbet gören Sedan modellerden. 1.6 litrelik dört silindirli motoru, CVT otomatik şanzıman seçeneği olan Accent sedancıların sevidiği modellerden.

Bir Cevap Yazın