Ticari araçta yeni devir 2010 Fiat Doblo

Beklentilerinde ötesinde; geniş aileler, ticaretini genişletenler, hafta içi hafta sonu aynı arabaya binmek isteyenler için yeniden tasarlanmış sadece ticari araç olmaktan vazgeçen Fiat Doblo 2010. Tasarım, güvenlik, konfor iç hacim ve performans.

aile-boyu

Kalıpları kıran tasarımı görenleri uzun uzun bakmaktan alı koyamıyor. Bir arazi aracı görünümü veren Fiat Doblo ile yolda giderken izleyenlerin akıllarını başlarından alıcak bir güzellik katmakta. İtalyan tasarımı ile kendine güvenen rahat çizgileri sağlam bir araç izlenimi vermekte. Eski Doblo’ya nazaran Türk pazarı kabul gören özellikleri yeni Fiat Doblo için tasarlandı.

Geniş iç hacmi ile artık geniş aileler rahat rahat yolculuk yapabilcek, arkada oturan 2. sınıf yolcu yeni doblo ile 1. sınıf oluyor. Bağımsız süspansiyon ile eski Doblo’daki arka yolcu rahatsızlığı oratadan kalkıyor. Hacim bölerek artan konfor ile pratik kullanım sağlıyor.
Ailenizi düşünen güvenlik donalımı ile yeni Fiat Doblo teknolojinin tüm olanaklarını kullanmış. Kaymayı önleyen ASR sistemli ESP, baş ve gövde koruyucu ön yan hava yastıkları olası kazalarda güvenlik sağlıyor. Özellikle ESP sisteminin gücünü test sürüşlerinde denedik otomex.com olarak. BI-LINK teknolojideki arka süspansiyon ile; konfor, yol tutuşu, aktif güvenlik, bakım kolaylığı getirmekte.

Doblo’daki yeni eko performansı ile ekonomik, ekolojik ve yüksek performans alabilirsiniz. Araçların hacimsel olarak büyümesi ile rüzgara karşı yaptığı etkiden dolayı daha fazla yakıt tüketmekte. Yeni Doblo’nun ergonomik tasarımı ile bu gibi engellerden daha az etkileniyor böylece yakıt tüketiminde ekonomik performans sağlıyor. Doblo’daki yeni Start&Stop; teknolojisi ile özellikle şehir içi kullanımda, egzoz emisyonlarının ve yakıt tüketiminin azaltılması için motoru kapatmakta.

One Reply to “Ticari araçta yeni devir 2010 Fiat Doblo”

  1. Bizde iki adet 1.3 ltd multijet 2010 Doblo Elegance araçlar aldık. Fiat'ın Türkiye ve İtalya temsilciliklerine broşürde yazan yakıt değerlerini yakmadığını ilettik. Araçlarımızı yakıt testine tabi tuttular. Test esnasında klima ve camlar kapalı 88 km süratle düz yolda gaz kesmeden 100 km kadar yol yapıldı. Onlar bile araca 7.1 lt yaktırdılar. Aracın içinde olmamıza rağmen raporlarına en düşük değer 6.8lt yazdılar. Bence bukadar küçük bir motorlu aracı almak hata diye düşünüyorum. Aracın kasası çok büyük ve çekmiyor. Araçları değiştirmeyi teklif ettik ama takas indirimi ile alıp araç satmayı önerdiler. Bence bu araçta mühendislik hatası var. Alacaklar bir daha düşünsün bence. Biz aldandık siz aldanmayın.

    1500kg ağırlık + Yüksek bir kasa + 1.3lt çekmeyen bir motor = 50NC kamyon gibi bir yakıt tüketimi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: