Peugeot RC Concept

Peugeot RC Concept performans açısından hem de verimlilik çok yüksek seviyede bir potansiyel 230 kW/313 bhp () ve çevreye az etkisi elektrik modunda kombine çevrim veya sıfır olarak 109 g / km (CO2 emisyonları ile birlikte).

Bu, tüm özellikleri bir sürüş için gerçek bir tutku oluşturmak bir heyecan, eko-verimli bir araç. Fikirlerin bir sentezi olan çevre ve sürüş keyfi için saygı gösteren uyumlu olabilir.

Peugeot-RC_Concept

Uzak ufuk içinde, artan Pazar grevin zaten güçlü ışınları kendi yolunda binalar ve cephelerde. Bunların yanı sıra, Peugeot Tasarım Merkezi ve geniş camlı cephe olan hemen gün yeni ışık benimsemesi. Yaz ardından büyük atölye nerede undetected etkinliği uzun devam edildi doldurur. Aslında bu sefer, burada at, stilistler küçük bir ordu ve son yaratılması için son dokunuş ekliyoruz. Olarak gözlerini yavaş yavaş parlaklığını uyum, her geri kendi çalışmaları, güneş ve ışınları için araba gövdesi ve contours ortaya duruyor. Santimetre ile güneş ışınlarının santimetre “deri”, onun saf ve duygusal contours vurgulayarak otomobilin karbon öpme. Bu araç önündeki Aslanlı rozeti aydınlatmak, bu başlık ve güçlü bir tarz hatları ve headlamps en anlamlı tasarım, yaşama şeklini getirmek. Sonuncusu da harmoniously birlikte tekerleği kemerli ve kas tasarım vurguluyor kesintisiz bir akış içinde blend, aracın her iki tarafındaki yol pencere hattı ve iki kapı.

Mühendisleri ikinci bir takım da bu yoğun ve kısa anları paylaşmak. Bu otomotiv heykel haline özellikle yenilikçi melez çekiş sisteminin yüklenmesi bittikten vardır.

Bir otomobil ilk olarak, Peugeot konsept otomex büyük geleneği, bu araç ve önde. Bu tamamen zamaniyla adımda bir araba, ancak bu teknolojik öncesinde kendi zaman. Olan aracın arkasndaki donatılmış olan 1,6 litrelik THP motoru başlık altında 70 kW elektrik motoru ile birlikte bir. Sonuç 230 kW (313 bhp), sürüş keyfi, yüksek seviyede sağlanması, elektrik sadece sürücü modunda sadece 109 g / km, veya sıfır toplam döngüsünde CO2 emisyonları ile birlikte bir maksimum güç. Bir başka önemli yenilik olası tasarım tarafından yapılan doğrudan ve bu nedenle emniyet yol tutarak faydaları, aracın dört tekerleği sürücü sistemidir. Diğer birçok yeni özellik, aracın üzerine, yolcu bölmesi, örneğin süspansiyon özgün tasarımı ve on-board teknoloji, tekrar içinde iki ve dört potansiyel işgalcilere en iyi sürüş konforu yararlanan mevcuttur.

Mimarlık ve Motor

Harici, araç mimarisi kadar ileri mümkün olduğu kadar, bu dört potansiyel yolcular için stil, driveability ve kullanılabilir alan yararlanan sürücü koltuğu yerleştirir. Aracın karbon deri olan 160 kW (218 bhp), the Peugeot 308 RC Z konsept araç olarak aynı bir maksimum güç sunan bir benzinli motor, 1.6 litrelik THP, gizlerse. Bu motoru aracın arka bir merkez konumunda transversally olarak yeterli iç mekan için koltuk dört işgalcilere sağlayan yer aynı zamanda büyük bir önyükleme kapasitesini sağlamak. Ancak sevk bu yöntemi ek olarak, araç çekiş da başka bir seçeneği de vardır. Bu başlık altında 70 kW (95 bhp) elektrik motoru olduğunu. Bu “lityum-iyon ile pil ve güç kaynağı ile de yavaşlama ve frenleme sırasında çalıştığı bir enerji geri kazanım sistemi ile şarj olduğunu. Piller ideal merkez “iletimde” tünel yolcu bölmesi ile çalışan konumlandırılmış. Ikinci olarak, sürücü için de bir elektronik altı-hızlı manuel şanzıman kontrol ve vites değiştirme kontrol bulabilirsiniz. Ön ve arka güç birimleri arasında hiçbir mekanik bağlantı ile, sistem tamamen elektronik ve otomatik olarak “Tel ile Hoggar tarihinde ilk defa kullanılan” teknolojisini kullanarak, kavram araba 2003 yılında çıktı ve kontrol edilir en donanımlı oldu iki HDi FAP dizel motor ile zaman.

Sadece elektrik modunda (düşük hız ve decelerating, şehirde) at kurmak için
benzinli motor sadece modu, açık yol veya otoyollar, bir motor ve iyi verim elde edebilirsiniz üzerinde sabit hızlarda in
Her iki motor kombine ile:
İlave güç ( “artırmak” işlevi) için ivme ve aşamaları, 160 70 = 230 kW olası maksimum güç yapma sırasında (~ 313 bhp) ve önde 178 Nm bir maksimum tork ve arkasında 280 Nm, dört çark sürücü modu, zaman yol durumu bu emri.
Aslında bu elektrik düzeni / benzin hibrit sistemi, tüm koşullar altında dört tekerleği sürücü, güvenlik ve driveability yararlanan sağlar.
Bu hibrit teknolojisinin yanı sıra, özel yenilikçi düzeni, ve PSA Peugeot Citroën grubunda araştırma ve geliştirme önemli bir bileşeni olduğunu. Paris Motor Show’da Peugeot standında bu yeni sistemin adı “HYmotion”, farklı biçimlerde bir sayı, motor değişik türleri içeren sunulur. Bu “HYmotion4” teknoloji burada en çok sürümünü temsil edilmektedir.

Son olarak, ek bir yararı, aracın mimarisi tarafından sağlanan en iyi ön ve arka ağırlık dağılımı, her iki ön ve arka, overhangs minimum ağırlık vardır.

Dış stil

Araç yenilikçi mimarisi arabanın stili için bir artı üzerinde. Nitekim teknolojik gelişmeleri araç dinamik ve çevre verimliliği için gerekli yanı sıra boyutları yolcu bölmesi dört sandalye varlığı tarafından dayatılan, bu stilistler bir yetenek üzerinde kısıtlamalar ne teşkil. Aksine, boyut ilham ve hemen bir ve ince sculpted aerodinamik araç öneriyor. Ve karoser her kare milimetre dikkatle incelenmiştir ve konsept bir dinamik ve çekici profili için örnek. Hala daha genel dengesi ve modern için arama, contours akan gidiyoruz Bu profil Peugeot’s özgü kodları reinvents. Hareket bir anlamda araç, burada Aslan rozeti hava intakes bu otomobilin mükemmel aerodinamik verimliliği göstergeler vermek çerçeveli ise en önde başlıyor. Bu anlamlı karakteri headlamps, akılda Peugeot’s üslup genler ile tasarlanmış,otomex geliştirilmiş, ancak daha burada LED teknolojisi kullanılarak cazip hale getirilmesi. Bu headlamps olan otomobil genel dinamik ve akışkan profile yapısı lends bir bel hattının başlangıç noktası olan plunging pencere hattı destekleyen ve kanat ve kas tasarım Vurgulama. Bu yanal contours sonra birlikte arka bir şekil Bir aslanın güçlü Claws ve imalı çekmek için geldim. Arka ışık bu alan içerisinde ve içerdiği de 1969 den üreticinin uzun tarihçesi, 504 Coupé ve Cabriolet için geçici bir referans yaptığınızda, Peugeot 307 CC ve şimdi Peugeot 308 CC. Daha yüksek bir bakış açısından, biz çift cam tavan gibi daha özgün özellikleri, hatları olan Naca birimi haline çatı ve sonunda arka bir kabartma alan son olarak açılış arka çevreleyen üzeri
nde birleştirmek için başlık üzerinde kaynak ile çarpı işareti keşfetmek logosu.

Iç Dizayn

Ve karoser, bu Peugeot RC HYmotion4 bir iç in orijinal ortam reigns otomex. Yolcu bölmesi spor ve ultra-modern dünyanın evoking olarak, özellikle detaylarını bitiş sayesinde ve ışık ve gölge ile çelişen oynamak başarılı. Yolcu bölmesi ve yüksek kaliteli malzemeler (deri, alüminyum, krom, karbon) ve dört düşük asılı sandalye Bu koku ve motorlu araç purists çarpması her yerde ve duyulara zevk bir ortam oluşturmak. Bir bağ paneli en “havacılık” tasarım iç mekan modern hissediyorum vermek, bir bitirmek iki yatay bölümden oluşan yardımcı olur. Arasında dinamik bir cihaz birçok öğeleri düzgün bir siyah arkaplan: Sürücü enstrümantasyon ve görsel geribildirim (örneğin önünde dijital görüntüler arka görünümünde kameralar) ve yolcu (için boş zaman faaliyetlerine önünde) barındırılıyor vardır. Olarak merkezi bir büyük dokunmatik ekran Üçgeni ® Hi ses işlevleri-fisystem kontrol ise, uydu navigasyon, ve klima ve araç çeşitli ayarlar.

Bir Cevap Yazın