Mercedes yeni konsepti F800

Görüntüsü ile hayalleri alt üst eden otomobil Mercedes-Benz F800. Evet bunada araba diyorlar. Mükemmel tasarım, sürgülü arka kapılar, güç, teknoloji ve daha fazlası.

Mercedes-Benz-f-800

CLS serisinin geleceği olarak tasarlanmış olan F800, elektrikli motorunda kullanılan gelişmiş pil teknolojisi tek bataryada 600 km yol alabilcek. 3 saniyede 100 km hıza ulaşan F800 de 700 beygirlik motor bulunmakta.

Araçtaki kızıl ötesi, gece görüşü sağlayan kameralar sayesinde karanlıkta belli olmayan insan veya taşıt belirleyebiliyor. Yeni teknoloji Presafe (Önleyici yolcu koruma sistemi) sayesinde, güvenlik açısından çarpışma sırasında sürücü hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan yüzde 70 oranında frenleme sistemine sahip. Kaza yapmadan önce koltuk boyunlukları en uygun pozisyona getirilerek emniyet kemerinin basıncı arttırlıyor böylece darbelere karşı önlem alıyor.

Güçlü çelik yapısı ile Mercedes F800 yapılan kazalardan çarpmalar sonucu meydana gelebilcek darbelerin bir kısmını emiyor. Ekstra çelik yapısı olmasında bile diğerlerine göre daha hafif.

Fiyat bakımından prototip araç olduğu için yazacağımız temel bilgi yok.

Mercedes F800 video

Sitene ekle

Araba Videoları

” size=”80″ readonly=”readonly” />
CTRL+A

4 Replies to “Mercedes yeni konsepti F800”

 1. Araçtaki kızıl ötesi, gece görüşü sağlayan kameralar sayesinde karanlıkta belli olmayan insan veya taşıt belirleyebiliyor.
  özellikle bu dikkatimi çekti..
  biraz nostalji biraz modernlik eskiden karaşimşek vardı………onun gibi
  tamamen teknoloji tutkunları için tasarlanmış bir araç………….

 2. biz böyle araçları sadece rüyamızda görüyoruz.
  ne güzel demişler; zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.

 3. Geri bildirim: Mercedes SLS AMG yıldızlar takımı turnesi | Otomex

Bir Cevap Yazın