Hyundai ix35 güvenlikte bir ix

Ön yolcu, perde ve yan hava yastıkları, aktif ön kafalıklar, HAC; yokuş kalkış destek sistemi, DBC; yokuş iniş destek sistemleri ile Hyundai güvenlikte 4×4’lük ix35 ile bir ix getiriyor.


HAC(hill assist control); otomobil yokuş kalkış esnasında otomatik şanzımanlı olsa bile, sürücünün frenden ayağını çekilmesi ile beraber araç geriye kayabilmektedir, bu da sürücüde tedirginlik hatta kaza riski dahi getirebilir. Ancak HAC sistemindeki teknoloji sayesinde araba yokuşta kalkış yapılacağını hissettiğinde, sürücü frenden ayağını çekmesine rağmen frenler 2 saniye boyunca devrede kalmakta bu esnada sürücünün gaza basması ile beraber fren uygulaması kaldırılmaktadır. Böylece HAC‘lü araç geriye kayma eğilimine girmeden kalkabilmekte.

DBC(downhill brake control); kaygan ve bozuk arazilerde yapılan yokuş inişlerde sürücüye destek vermek amacı konulmuş sistemdir.

Hyundai ix35 tasarım yönünden neredeyse ikizi gibi Tucson’a benzediği için fazla bir şey söylemeyeceğiz.

Konfor ve sürüş bakımından; ix35 Start&Stop; teknolojisi unutulmamış. Ergonomik koltukları, panaromik cam tavanı, mavi led aydınlatmalar ile uzay gemisinin içini andıran hoş görüntüsü, supervision gösterge paneli.

6 ileri shiftronic vitesi, 184 PS 2.0 CRDI-R dizel motoru ile performans özelliklerine sahip.

Hyundai ix35 jepp 2010 fiyat listesi

2.0 R 4×4 6AT STYLE 81.000 TL
2.0 R 4×4 6AT STYLE PLUS 89.500 TL

*Fiyatlar hyundai.com.tr’den alınmıştır.

Hyundai ix35 tanıtım videosu

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=12446639&server=vimeo.com&show_title=0&show_byline=0&show_portrait=0&color=&fullscreen=1

2 Replies to “Hyundai ix35 güvenlikte bir ix”

  1. Yükseltilmiş araçlara bir türlü ısınamadım ben. Bakıyorum bu araca yenilenecek Hyundai Eranın yükseltilmiş versiyonu gibi duruyor. Farklar aynı kısılmış gözler gibi aracın ön yüzünde minnacık kalmış, devasa bir ızgara, ön tampon hemen altında plastik süpürgelikler yerleştirilmiş. Koca ağızlı, ufacık gözlü bir insana benziyor.

    Şunu net olarak söyleyebilirim Hyundainin dizel motorları tartışmasız en yüksek gücü ve torku sunmaktalar buda onları bir adım öne taşımakta.

  2. Geri bildirim: Hyundai jeep fiyatı | Otomex

Bir Cevap Yazın