Dacia elektrikli modeli Spring

Ülkemizde elektrikli Sandero olarak bilinen 2021 Kasım ayında satışa sunulması beklenen uygun fiyatlı elektrikli Dacia Spring modeli ile merhaba. Şimdilik en ucuz, en uygun ve SUV görünümüne sahip %100 elektrikli Spring şehir içi 305 km menzil kapasiteli.

Dacia Spring Türkiye fiyatı konusunda net bir bilgi yok 150 bin TL – 250 bin TL arasında fiyat internet de dolaşan haberlerde mevcut.

Çeşitli şarj alternatifleri sunan Spring standart olarak verilen kablo kullanılarak 220 V ev prizinde, pilin şarj süresi:

30 kW DC terminalinde %80 şarj için bir saatten az
7,4 kW Wallbox’ta %100 şarj için 5 saatten az
3,7 kW Wallbox’ta %100 şarj için 8 saat 30 saatten az
2,3 kW ev prizinde %100 şarj için 14 saatten az

Standart özellikler arasında bütünüyle elektrikli değişken destekli hidrolik direksiyon, uzaktan merkezi kilitleme bulunuyor. Sürücünün gözlerini yoldan ayırmaması ve ellerini direksiyonda tutması için, kadranlar arasında 3,5 inçlik bir dijital ekran yer almakta ve Google ya da Apple ses tanıma, yalnızca direksiyon simidindeki bir düğmeye basılarak etkinleştirilebiliyor.

Tasarımı, daha geniş tekerlek kemerleri, tavan kirişleri, güçlendirilmiş ön eşik panelleri, arka kayma önleyici ve artırılmış yerden yükseklik (150 mm boşaltma) gibi SUV dünyasından özellikler içerir.

Pruvanın geniş omuzları ve kavisli kapüşonu sağlam bir görünüme sahipken, güven veren yapısı ferah bir iç mekan gösteriyor. Ancak pek çok beklentiye rağmen Spring Electric, orta ölçülerde gerçek bir şehir otomobili: sadece 3,73 m uzunluğunda, 1,62 m genişliğinde (dikiz aynaları hariç) ve 1,51 m yüksekliğinde.

Bir Cevap Yazın