2021 model DS 9

PSA Grubunun Citroen bünyesinden ayarılarak premium otomobiller tasarlayan ve üreten DS markası Çin’de üretilecek olan 2021 model DS 9 tüm pazarlarda olduğu gibi Türkiye de de satışa sunulacak.

C sınıfı DS 9 yarı otonom sürüş yardım sistemine sahip. Dört tekerlekten çekiş sistemi sahip olana otomobil, sekiz ileri oranlı otomatik bir şanzımanlı. DS 9 modelinin göze çarpan özellikleri;

https://www.youtube.com/watch?v=iabSstKWh14

Otomatik park pilot özelliği ;

Park etmek için DS PARK PILOT, 30 km/s’ye kadar hızlarda geçerek bir park yerini tespit eder. Sürücü daha sonra dokunmatik ekranlarında paralel veya bir körfeze park etmek istediklerini belirtir. Hızlanma, frenleme ve direksiyon, park yerine giriş veya çıkış sırasında otomatik olarak kontrol edilir. 

Güvenlik ;

Uzun yolculuklar sırasında, zayıf görüş veya dikkat eksikliği genellikle tehlike ile eş anlamlıdır. DS SAFETY, sürüşü daha güvenli hale getirmek için altı ana işlevi bir araya getiriyor: DS NIGHT VISION, DS SÜRÜCÜ DİKKAT İZLEME, DS ACTIVE LED VISION, kör nokta izleme, otomatik acil frenleme ve genişletilmiş trafik işareti tanıma sistemleri mevcut.

Gece görüşü özelliği ;

DS NIGHT VISION, geceleri yolu okuma konusunda olağanüstüdür. Ön ızgaradaki kızılötesi kamerası, 100 metreye kadar anayoldaki yayaları, bisikletlileri ve hayvanları algılar. Sürücü, geniş dijital gösterge ekranında kızılötesi olarak bir resim alır ve tehlikeyi önce sarı, sonra da kırmızı olarak görür. Bu şekilde uyarıldıklarında tepki verebilirler.

Sürücü dikkati izleme ;

Direksiyonun üzerine monte edilen ve ön camın üst kısmındaki bir kamera tarafından izlenen bir kızılötesi kamera aracılığı ile, sürücülerin gözlerini yorgunluk belirtileri ve kafa hareketleri için daimi olarak izler. Dikkati dağıtmak için, özellikle sürücü tarafından yapılan gezinme ya da direksiyon hareketleri dahil olmak üzere, yoldaki çizgiler üzerinden otomobilin yörüngesi. Bir faktördeki anormallik sebebiyle herhangi bir dikkat kaybını algılayabilir – düz bir çizgide olmayan düzensiz hareketler ya da gözlerin yanıp sönmesi – ve merkezi ekranda gündüz ya da gece bir uyarı belirirken otomatik şekilde sesli bir uyarı verir.

Aktif led tekonolojisi ;

Beş aydınlatma modu otomatik olarak etkinleştirilir. Parklar, şehir huzmeleri (5 saniye sürüşten sonra huzme genişliği artar), kırsal huzmeler (31mph/50kph’den odak), otoyol huzmeleri (68mph/110kph artış aralığında), kötü hava koşulları (modül gücü ve yoğunluğu artırır), sayısı azalır). “Dönen farlar” işlevi ve uzun huzme (yol ve stop lambalarının otomatik olarak açılması) bu işlevi tamamlar. Yolu daha iyi, daha uzak veya daha geniş bir ışıkla aydınlatarak sürücülerin ve yolcuların daha fazla güvenlikten yararlanmasını sağlar.

DS9 2021 fiyat konusunda net bilgiye ulaşamadık, Fransa fiyatı 47.700 Euro aracın fiyat detayı için resmi web sayfasında bilgi almanızı öneriyoruz; www.dsautomobiles.com.tr

Bir Cevap Yazın