B SUV Hyundai Bayon

Avrupa pazarı için geliştirilen Hyundai B sınıfı SUV Bayon üretimi Türkiye de yapılıyor. Mart 2021 de tanıtılan araç Hyundai‘nin Kocaeli fabrikasında üretilen 3. model otomobili oluyor. Bayon, kompakt dış yüzeyi, geniş iç mekanı ve çeşitli akıllı güvenlik ve bağlantı özellikleri ile öne çıkıyor.

Dış tasarımı hakkında konuşacak olursak, arka kısımdaki ok şeklindeki ışıklar, kolonun dinamizmini vurguluyor ve uzaktan geniş bir duruş oluşturuyor. Her iki uçtaki gövde ve hafif doku, üçgen şekil ve yatay çizgiler genişliği vurgular ve B SUV Hyundai Bayon‘a modern, güçlü bir görünüm kazandırıyor.

411 litre bagaj hacmine sahip modern Hyundai Bayon, kompakt boyutu ve geniş saklama alanıyla dikkat çekiyor. Bu nedenle Bayon, alanı ve rahatlığıyla öne çıkıyor. Ek bir bonus, bagajı kapatmak için arka koltuğun arkasına kayan akıllı bir bagaj kapağıda bulunmakta.

Sırasıyla Pure, Select, Trend, Prime olmak üzere 4 donanım paket seçeneği ile satışa sunulan otomobil en boş modeli Pure de; şeritten ayrılma uyarısı, otomatik acil frenleme, yaya ve bisikletli algılama, uzun far desteği ve hız hareket kontrolü gibi özellikler bulunmakta. En dolu modeli Prime da ise; Otomatik klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma, yağmur sensörü gibi özellikler göze çarpmakta.

Hibrit seçeneğinde arasında olan Hyundai Bayon baz modelinde 5 ileri manuel vitesli 84 beygirlik 1.2 MPI atmosferik motor bulunurken, hibrit versiyonun da  100 beygirlik 1.0 T-GDI ve 120 beygirlik 1.0 T-GDI motor seçenekleri bulunmakta.

Hyundai Bayon Türkiye satış fiyatı konuda resmi web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=rP0qxpyY014
https://www.youtube.com/watch?v=OjogHKyyJ9Y

Bir Cevap Yazın