Aston Martin One-77

Aston Martin One-77 teknik vitrin 3 Mart 2009 olan ilk Cenevre Auto Salon yapar. Kasa no.1 ekranda göstermek Aston Martin mühendislik ve tasarım uzmanlığı ve öz ayrıntılı boyunca bir expose gibi olacaktır.

The One-77 Aston Martin’s kesin spor araba, bir epitomises herşeyi Aston Martin teknolojinin, el-el işçilik detay için dikkatine alüminyum paneller döndürülür. Tüm Marque biliyorum bir sonucu-how, the Aston Martin One-77 zahmetsiz güzellik performans potansiyel bir önceki Aston Martin eclipsing ile duyulara heyecan garanti sunuyor.
Performansını ve Aston Martin One dayanıklılık aşama açıklandığı yakında için 77’s yoğun kalkınma programı ile, 79. Cenevre Auto Salon üzerine olağanüstü mühendislik, ileri teknoloji ve egzotik malzemeler ortaya için mükemmel bir sahne sunar ve Aston Martin One altında yalan – 77 olağanüstü dış.

Aston_Martin_2009

Aston Martin’s Chief Executive için Dr Ulrich Bez, the Aston Martin One-77’s sırları ifşa gururlu an: “Doğru proje Aston Martin One için vizyon-77 en başından itibaren çok basitti: Yüksek birleştirmek oldu – el ile teknoloji entegre işçilik ve göstermek benzersiz yetenekleri ve tasarımcı, mühendis ve teknik ortak tutkusu.

“Oldukça basit bir Aston Martin en büyük ifadesi olmalı. Gibi şimdi, elde görebilirsiniz bu muhteşem tarzı hedef.”

Chris Porritt, Aston Martin One-77 Programı Yöneticisi devam etti: “O zaman ne dış olarak deri altında kendi stil görmek gibi çok wows şey yaratmak istedim. Biz en heyecan verici teknolojik ön motorlu, arkadan belirlenmesi ile başlayan Dünyanın çarkı sürücü arabalar: bu DTM yarış serisi. Böylece, ilkeleri ve teknolojisi uygulanmış kendi tasarım ağırlıklı özelliğini ve yollarda araç uygulaması için tercüme etmek. ”

Sonuç olarak bu Aston Martin One-77’s yapısal temel bir ve gayet sert karbon elyaf monocoque hafif. Conceived ve Aston Martin’s Gaydon HQ, the monocoque veya at ‘küvet’ üretildi Multimatic (MTC) ile işbirliği içinde inşa edilmiştir. Karbon dünya liderleri kompozit teknolojisi gibi, gelişmiş araç analizi ve dinamik simülasyonu, MTC ve Aston Martin biri titiz sorun-77 programı uzman yetenekleri rakipsiz getiriyor.

Her köşesinde çift wishbones en klasik formülü istihdam, the Aston Martin One-77 özellikleri geminin ön ve arka süspansiyon, pushrods ve yatay monte İlkbahar / amortisör birimleri dikey süspansiyon hareketleri aktarmak için istihdam ile. Bir uygulama doğrudan araç tasarım yarış alınan, geminin en önemli avantajları süspansiyon yaylanmaz ağırlığı bir azalma ve yeteneğini daha etkin süspansiyon parçaları paket var.

Bu dampers tam ayarlanabilir ve özelliği Dinamik Süspansiyon Biriktirme Valf (DSSV) teknolojisi, dünya bir yol araç uygulaması için ilk gelişmiş. Olarak, bu özel valflar devlet-MOTORSPORT en üst düzeyde dahi en modern ve kullanımı yüksek hassasiyet ve şok etkinleştirmek için bu amortisör özellikleri emici bileşenler machined araç silmek zorunda kalmadan değiştirilebilir için vardır norm.

, Ayarlarını uygun için Aston Martin One of gerçekten ısmarlama doğa-77, bir otomobilin süspansiyon özellikleri tam olarak belirlenecektir sahibi,-up Aston Martin mühendisleri tarafından tam gereksinimlerine uygun teslim altını uzun mesafe GT, nihai bir makine Nürburgring Nordschleife galip kapasitesi için kullanılır.

Bu işlevsellik ve etkinlik tasarımı ve Aston Martin One-77 inşaat, bu yüzden de estetik bir güzellik olağanüstü bulunmaktadır. Bu amaçla her bir bileşen detay için mutlak dikkat ile en iyi malzemelerden hazırlanmış oldu. Parlak karbon elyaf küvet ve kuru lağım çukuru petrol rezervuar ve soyut, heykel güzellik ve mesmerising örme, bir kütük machined alüminyum süspansiyon ve şaşmaz duyarlılık sonra, Aston Martin One-77’s tekerlekli şasi bir otomotiv şaheserdir tırmanıyor.

Tabii ki ironi bu zarif bileşenlerinin büyük çoğunluğu tamamlanan araç görünümünde, henüz her parça kendi başına bir sanat eseridir gizli olacak. Bu olağanüstü bir işçilik ve karşılığında-no-bu Aston Martin One yapan kalite 77 benzersiz için taahhüt nesne.

Doğal olarak, böyle bir muhteşem şasi talepleri – ve alır – bir eşit istisnai drivetrain. Bir gayet güçlü 7,3 şeklinde gelir-litrelik, doğal V12 motoru aspirated. Kuru-yağ karteli petrol sisteminin benimsenmesi sayesinde motor 100mm düşük bir önceki V12 daha monte is the Aston Martin One tutmak yardımcı Aston Martin yol araba,-77’s merkezi düşük mümkün olduğunca ağırlık motorlu. Daha fazla yardım çevikliği ve Aston Martin One-77 bağışlamak ilerici kullanım ve istikrarlı, öngörülebilir on sınırı davranışları ile motor da 257mm arka ön tekerleği centreline göre monte edilmiştir. Tüm Aston Martin mevcut karayolu araç aralığı tarafından paylaşılan orta motorlu düzeni ön yaparken yeni bir düzeye alınmıştır.

The Aston Martin One-77 muhteşem güç ünitesi 6.0 aşırı evrimi-litrelik V12 motorlar ve Aston Martin DBS, DB9 ve yeni V12 Vantage modelleri donatılmış olduğunu. The şasi of Aston Martin dünya ile motor geliştirmek için önde gelen ortağı: efsanevi motoru Üreticileri, Cosworth seçti oluşturmak için MTC ile işbirliği gibi. Olarak Chris Porritt açıklıyor Bu mükemmel işbirliği için, kanıtlamıştır.

“Motor ekibine Bizim kısa onlar için çıkış ve ağırlık azaltılması açısından yılında 6.0-litrelik V12 kadar gidiyor olabilir, çekmek için. Bu hedef yüzde 10 ile en az 700bhp bir güç çıkışı azalma olduğunu motor topluca. Incredibly, the Aston Martin ve Cosworth mühendis, bazıları yüzde 25 bir kitle azaltma elde ancak henüz nihai motoru kalibrasyon çalışmalarını tamamlamak için sonra, ben 700bhp fazla görürsünüz emin oldum. It’s müthiş bir başarı, ama bu Tek-77 projesi, tipik’s için sürekli çok herkesin dahil en iyi çıkışı getirmiştir. ”

Pirelli P Zero Corsa lastikler Giyim (255/35 ZR20 ön, 335/30 ZR20 arka) özellikle Aston Martin One-77 için geliştirilmiş, tüm 700 + bhp yol için arka tekerlekleri kullanarak yeni bir altı hızlı vites kutusu üzerinden iletilir. Sütun üzerinden Kontrollü ve direksiyon arkasına monte paddles, bu robotised manuel sıralı Aston Martin’s bildik iletim yeni bir nesil. Rağmen özellikle Aston Martin One için yapılır-77 ve özellikleri, özellikle muazzam güç ve tork ile başa çıkabilmek için uğraşmakta güçlendirilmesi, derslerin ve geliştirme sonuçta şirketin seri üretim modeller kendi yolunu bulacaksınız öğrendim.

Bu Aston Martin’s takdir hafif Karbon Seramik Matriks fren teknoloji özünde yetenekleri de Aston Martin One için temel-77’s fren sistemi olarak kullanılmaya başlanmıştır bir işareti’s. Bu callipers ve iç fren sıvı halinde fren pedleri daha az ısı iletimi için tasarlanmış yeniden sahip iken kendilerini diskin yüz ve geliştirilmiş durdurmak için fren pedleri arasında mümkün olan en yüksek iletişim alanı sağlamak için geliştirilmiş olan diskler güç. Olarak frenler hızlanma ve bu
rsts arasında serin için daha az zaman sahip Aston Martin One nedeniyle-77 artan performans, özel bir önem de fren soğutma için ödenen olmuştur.

1500kg bir tahmin ağırlığı Aston Martin One-77 karayolu araç performansı en yüksek echelons ile yer alacak. En hızlı güvenle 200mph aşan bir 0-60mph zaman yaklaşık 3.5sec ile olarak tahmin olduğunu. Belki daha da önemlisi, ön ve saflık motorlu, arka-drive düzeni, tepki ve doğal aspirated V12 ve büyük tractability ve kitle düşük bir karbon fiber şasi yüksek sertlik özellikleri sayesinde, the Aston Martin One-77 rakipsiz yoğunluğu ve heyecan bir sürüş deneyimi ise dünyanın en arzu otomotiv sanat formu temsil eden söz verdi.

Bir Cevap Yazın