Yeni tasarımıyla Opel Corsa

2010’da motor ve sürüş dinamiği alanında yenilenen Corsa, bir atak daha yaparak yenilenen tasarım ve stil görünümü ile 2011 Şubat ayı sonunda Türkiye yollarına giriş yapıyor.

Tüm benzinli modellerini Euro 5 uyumlu hale getiren Opel, performansını arttırarak yakıt tüketiminde iddialı yenilikler sağladı. 95 hp güce sahip çevre dostu dizel ecoFLEX modeliyle C02 salınımını gözle görülür derece düşürmüştü.

Tasarım ve stil bakımından yenilenerek karşımıza çıkan Opel Corsa, sportif otomobil modasına uygun hale getirilmiş. Krom bar tasarımı, daha geniş ve kalın ön tampon ızgarası, Opel’e özgün kartal gözü far tasarımı ile hem performans hemde tasarım alanında yeniliğinin tamamlandığını hissettiriyor.

Yeni Corsa haber bülteni – 04 Şubat 2011

  • Pazara sunulduğu 2006 Ekim’den beri 35,000 adedin üzerinde Corsa satıldı.
  • HB gövde tipinde lansmanı yapıldığı 2006’dan beri en çok tercih edilen ilk 3 otomobilden biri oldu.
  • 2010’u segment 2.si olarak bitirdi ve 12,650 adet satıldı.
  • Arka arkaya iki kez kendi sınıfında Türkiye’nin en çok beğenilen otomobili seçildi.
  • 2010 senesinde DEKRA ödülünü aldı ve Avrupa’da kalitede bir numara ilan edildi.
  • Opel binek araç satışlarının %32’sini oluşturuyor.

Opel Corsa modeli kademeli bir şekilde yenilendi. İlk yenilik 2010 senesi başında gerçekleşen motor ve sürüş dinamikleri ile ilgili yeniliklerdi.

Bu değişimle Corsa’nın tüm benzinli motorları 2010 yılında yenilenerek tamamı Euro 5 uyumlu oldu. Performansları artarken yakıt ekonomisinde daha iddialı olan yeni benzinli motor serisini yıl sonunda dizel ecoFLEX modeli takıp etti. Bu dizel motor 95 hp güce sahip ve Start Stop sistemi sayesinde, egzoz emisyonları ciddi oranda düşürülmüş.

Şubat ayı sonu itibariyle sıra ikinci dalga yeniliklerde. Yani stil ve görünüm yeniliklerinde.

Yeni Corsa’nın tasarımı mevcut tasarım temellerine üzerine entegre edilmiş. Ön görünümüne daha ididalı ve daha dinamik bir ifade eklenmiş. Bu sportif dokunuş oluşturulurken, farklı pek çok tasarım yeniliğinden ve Opel tasarım dilinden faydalanılmış.

Yeni krom bar, yeni ızgara tasarımı, kanat şeklinde gündüz farları entegre edilmiş yeni farları, yeni sis farı tasarımı ve yeni ön panelinde yapılan değişiklerle Corsa yepyeni bir çehreye kavuşmuş. Corsa’nın ifadesini daha keskin ve daha üst sınıf yapan bu değişiklerle ilgili detaylar:

1. Yeni krom bar – Yeni krom bar, üzerinde Opel ismi yazan blitz’i içeren yeni opel logosuna sahip. Tasarım OPC modellerindeki sportif krom bar tasarımına benzer.

2. Yeni boyutlarıyla radyatör ızgarası ve ön tampon ızgarası – Yeni Corsa’nın sportif görünümü, ızgara boyutlarının yeniden tasarlanması ile elde edilmiş. Daha geniş ve daha kalın hale gelen ön tampon ızgarası, otomobili daha büyük göstermekte. Ayrıca yakından bakıldığında, önceden yatay forma sahip ızgaranın petek görünüme kavuştuğu görülmekte. Tüm bunların sonucunda, aracın yoldaki durumu çok daha dinamik bir görünüme kavuşmuş.

3. Yeni ön panel – Plakalığın sağ ve sol tarafında bulunan siyah dekor elmanları, ön tampon ızgarasıyla görsel bir bütünlük sağlarken dikkat çekici bir vurgu yapıyor.

4. Yeni far tasarımı – Yeni Astra’dan ve Insignia’dan esinlenerek tasarlanan “kartal gözü”far tasarımının Yeni Corsa’ya da entegre edildiğini görüyoruz. Karakteristik Opel tasarımı olan “kanat” şeklinde Gündüz Farlarının entegre edildiği far tasarımı, Yeni Corsa’ya agresif bir görünüm kazandırıyor. Standart gündüz farları, sadece görüşü iyileştirmekle kalmıyor aynı zamanda tasarım bütünlüğü yaratarak Corsa’nın Opel ailesinin bir üyesi olarak daha çok dikkate çekmesini sağlıyor.

5. Yeni sis farı tasarımı – Mevcut Corsa’nin sis fari tasarimi yatay bir forma sahipken, yeni sis farı dikey olarak tasarlanmış. Sis farlarının tamponun köşelerine doğru yerleştirilmiş görünümü, Corsa’ya daha geniş bir yüz ve daha dinamik bir görünüm kazandırmakta. “Bıçak” formlu krom detay sis farlarıyla birlikte standart olarak sunulmakta. Baz versiyonda, krom detay sunulmamaktadır.

Opel Corsa 2. el fiyatları -tıkla

Bir Cevap Yazın