Yeni Citroen C5 Tourer

Citroen’nin amiral modeli olarak tasfir edilen C5’in Tourer versiyonu Türkiye’de satışa sunuluyor. Station wagon segmenti ile Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan C5 Tourer ekonomik ve performanslı yeni bir seçenek getiriyor.

yeni c5 tourer

Yenilenen yeni yüzü yanında zenginleşen motor seçeneklerinin yanında sedan kasasına ek olarak station wagon versiyonu C5 Tourer ile geliyor. Farklı wagon yapısına sahip olan C5 Tourer şehirler arası üst yöneticilerin özel seyahatlerine hitap edercesine görüntüye sahip.

citroen c5 tourer

4,79 m uzunluğu, 1,86 m genişliği, 1,45 m yüksekliğine sahip olan C5 Tourer 505 litrelik bagaj kapasitesine sahip. Yeni C4 modelinde kullanılan e-HDi micro-hybride teknolojisine sahip olan C5 Tourer, performans açısından daha fazla verim alınarak doğaya saygılı hale getirilmiş.

c5 tourer wagon

e-HDi micro-hybride teknolojisi hakkında biraz bilgi vermek gerekirse; partikül filtreli 1.6 HDi 112 dizel motor, direksiyon altından elektronik olarak kumanda edilen MCP (otomatikleştirilmiş 6 ileri şanzıman) ve düşük yuvarlanma dirençli lastiklerle birlikte kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde sürüş konforuna ek olarak daha düşük yakıt tüketimi, kirletici gaz ve CO2 emisyonlarında ciddi oranda azalma sağlanıyor. Şehir içi/otoyol karma kullanımda yakıt tüketimi 4,6 l/100 km dolayındayken aynı kullanım şartlarında CO2 emisyonu 120 g/km seviyesinde. Şehir içinde yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunda %15’e varan oranda tasarruf sağlanabiliyor.

Bu model ile daha fazla ürün gamı sunan Citroen bu modelini, nisan 2011’de 1.6 e-HDi Dynamique MCP versiyonu ile satışa sunulacak olan C5 Tourer fiyatı 66.900 TL’den başlamakta.

Bir Cevap Yazın