Teknolojik otobüs Setra 417 HDH

2002 yılının en iyi otobüsü ödülünü kazanan, Alman mucizesi Setra S 417 HDH. Tasarım, rahatlık, konfor ve performans. Tamamı otomasyona dayalı olan teknolojisi ile Setra 417 HDH, bilgisayar teknolojisiyle donatılmış sürüş güvenliği 5 ayrı dilden sürücüyü yönlendiren uyarı sistemi ve genişlemiş koltuk konforu ile SETRA 417 HDH mühendislik harikası.

SETRA_417_ HDH

59 yolcu koltuğu sayısı ile Setra S 417 HDH’nin 2 lcd televizyonu yanında, opsiyonel olarak BOSCH BLAUPUNKT teknolojisinden yararlanılarak her koltuğun önünde lcd ekran kulaklı çok kanallı Tv ve radyo yayını yapılabilmekte. Aynı sistem üzerinden ekranda yolculara tüm yol bilgileri de verilmekte.

Filmlerde izlediğimiz uzay gemisindeki gibi otobüsün performans sorun ve arızaları hakkında 5 ayrı dilde sesli bilgiler veren sistem bulunmakta. Önceden ayarlanarak otobüsün hızı otomatik olarak ayarnabilmekte.

Dışarıdan gelen zararlı havayı arındıran filtre sistemi ve Top-Air tasarımı ile aracın içini kısa zamanda ısıtıp soğutabiliyor. Akıllı aydınlatmalar ile donatılan Setra 417 HDH tavan ve özel camları sayesinde otobüsün içi daha rahat ve genişlik hissi vermekte.

Teknik özellikleri bakımından S 417; uzunluğu 13,850 metre, genişliği 2,550 metre, yüksekliği 3,860 olup iç yüksekliği ise 2,100 metredir. Euro 3 sınıfında V 8 silindirli 15,930 cm³ hacimli motoru bulunmakta. İki taraftan doldurmalı 590 litrelik yakıt deposu bulunmakta. Rahatlık açısından ön ve tahriksiz arka akslarda 2, tahrikli arka aksta 4 yaylı havalı süspansiyon bulunmakta. Basınçlı ön arka frenler, ESP, ABS, ASR, EBS, Brake Assist frenleme sistemi bulunmakta.

6 Replies to “Teknolojik otobüs Setra 417 HDH”

  1. aynen klima sorunu var gece yolculukarın yazın it gibi titriyoz otobüsün içinde. et mi taşıyo insanmı belli değil klima sorunu var bence

  2. eskiden otobüsler dahamı konforsuzdu acaba yolculuk yaparken mahfolurduk .şimdi öyle değil herşey daha güzel en azından mis kokulu geniş araçlarda yolculuk yapıyoruz.

  3. harika bişe eski model bi otobüs kulanmıştım aynadan içeriye ilk baktığımda korkmuştum 😀 bu nasıldır acaba klima nasıl uymuyoki ayarlıdır

  4. Bence Yolculuğunuzda Neoplan Starliner . Mercedes-Benz Travego ve Setra 416 GT-HD yi Tercih Etmelisiniz… Bir Muavinden Öneri 😀

  5. otobusun kralı her zaman setradır, 215 serisi sonrasında 317 sonrasında 417 serisi konforsa konfor, stilse stil, iç mekan en rahat ve en ferah olanı, dış tasarımının yanına bile yaklaşan olmadı şu güne kadar…

    her zaman setra …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: