Subaru’nun yeni Suv’u XV

Japon otomobil firması Subaru, 2011 Frankfurt fuarında tanıttığı hafif arazi aracı Subaru XV Ocak 2012’de 1.6 benzinli ve 2.0 dizel motor seçenekleri Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Subaru XV

4×4’lük yeni Subaru XV, sınıfındaki diğer araçlarla farkını ilk bakışta hissedebiliyorsunuz. Sportif çizgileri ile kazandığı benzersiz tasarımı ile Suv imajını ilk bakışta verebiliyor. Boxer tipi motoru ve sürekli dört çeker(AWD) sistemi sayesinde dinamik yol tutuşunda yüksek performans sağlamakta. Standart(3 modelinde de) gelen, sınıfındaki diğer araçlara göre daha hızlı çalışan Start&Stop sistemi sayesinde, dur kalkların yoğun olduğu trafikte yakıt tüketiminde etkili rol oynuyor. 17 inçlik alüminyum alaşım jantlar da XV’ye ayrı bir sportif imaj hissettiriyor.

İç mekana geldiğimizde; ısıtmalı(yalnızca ön koltuklar için) minderli özel kumaş yapılı koltuklar sürücünün ve yolcuların rahat yolculuk yapmaları için uygun seviyelerde üretilmiş. Ön torpido kısmına geldiğimizde genel olarak, sürücünün daha rahat görebileceği yere konumlandırılmış yol bilgisayarı, bluetooth ve usb giriş gibi özelliklere sahip hayran bırakacak müzik sistemi, direksiyon simidi üzerinde vites kolu, çeşitli bağlantıları göze çarpan iç kısım özelliklerinde diyebilirim.

Comfort(standart), Elegance ve Premium donanım seçenekleri satışa sunulacak olan Subaru XV fiyatı hakkında kesin bilgi söylenmese de tahmini başlangıç fiyatı 69.000 TL olacakmış.

Bayraktar otomotivin İstinye’deki binasında basın mensuplarını ve biz blogger’ları ağırlayan, Subaru XV hakkında geniş bilgileri bizzat kendisinden dinlediğimiz Toros Kardaş ve Zarakol dijitale teşekkürler.

Subaru XV Digital Event

Bir Cevap Yazın