Peugeot RCZ

Sürüş ve sırf zevk artırmak için tasarlanan bir Peugeot RCZ da aralık modeli (en üst Dinamik), bir bütün yeni 1,6 litrelik THP 147 kW/200 bhp motor özellikleri ve sorumlu, performans ve çevresel bir yenilikçi bütünleştirebilir sunan dostu . Kendi azaltılmış ağırlığı ile, ince, giriş seviyesi modeli sadece 139 g / km CO2 emisyonları vardır aerodinamik ve modern motor teknolojisi ayarlı.

Peugeot-RCZ

Ön görünümü son zamanlarda klasikleşen Peugeot tasarımından çok uzak değil. Sadece modelin ruhuna uygun olarak biraz daha sivri. RCZ Coupe tasarımı vurgulamak için daha yatay çizgilere sahip. Şişkin çamurluklar RCZ’yi kendisine rakip seçtiği TT’ye yaklaştırmış.

Yan tasarımda asimetrik cam tasarımı dikkat çekiyor. Kapıların alt kısmında yer alan çıkıntılar çamurluklarla uyum sağlıyor ve tasarım akıcılığını destekliyor. Zaten bir coupe tasarlanırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta da bu; Akıcı bir tasarım…
RCZ’nin arkası ise kendisine has özellikler taşıyor. Küçük bagaj kapağı üzerinde LED’li üçüncü fren lambasını taşıyor. Stop grubu ise çamurluklara yerleştirilmiş. Arka tampon üzerinde yer alan dalgalanma ve en alt kısmında yer alan difüzör benzeri tasarım otomobilin sportif ruhunu bir kez daha gözler önüne seriyor.
2+2 kişilik oturma düzenine sahip olan RCZ, iç mekanı elit bir görünüme sahip. Bu sınıfta en çok aranan özellik olan karmaşadan uzak orta konsol aynı zamanda zengin bir duruşa sahip.

Fransız üretici Peugeot, RCZ’de tanıdık motorlara yer vermiş. BMW ile birlikte geliştirilen ve 207’de de rastladığımız 1.6 THP motorun farklı güçlere sahip iki versiyonuna birde 2.0 litrelik dizel motor eşlik ediyor.

Bu düşüncenin bir uzantısı Peugeot RCZ olan 2009 Frankfurt Motor Show’da açıkladı olacak HYbrid4 teknoloji ile donatılmıştır. Bu Peugeot RCZ olan Bahar 2011 kullanıma hazır olacaktır Peugeot 3008 HYbrid4: aynı güç tren dayalı bir 2,0 litrelik HDi FAP 120 kW (163bhp) önünde ve 27 kW (37bhp) elektrik motoru arkasndaki. Bu kavram CO2 ise tekerlek sürücü 147kW bir potansiyel (200bhp) ve dört yararlanan sadece 95 g / km emisyon vardır. Peugeot RCZ resimlerine bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın