Peugeot 5008

Peugeot 3008 den sonra 5008 biraz tanıyalım. MPV dedikleri sınıf Türkiye’de olmasa da Avrupa’da hızla gelişmekte. Tüketicilerin tercihleri ufak boy yerine büyük boy 7 kişilik MPV modellerinden yana oluyor. Bunu gören Peugeot kurmayları bu sınıfa yönelik bir model geliştirmişler. Ve aile otomobilini üretmişler. Peugeot 5008 ismi verilen araç 4530 mm’lik uzunluğa ve 1640 mm’lik yüksekliğe sahipmiş. Resimlerinde de görüldüğü gibi. Otomobilin en dikkat çeken özelliğiyle koltukları yatırıldığında 2506 litrelik bir kargo için büyük hacim sunması. Resimlerinde görüldüğü üzere Peugeot 5008 resimleri…

Peugeot-5008

Teknoloji bakımdan Peugeot 5008 cama yansıtılan hız göstergesi sistemi, mesafe denetimli hız kontrol sistemleri donatılmış. Uzun yolculuklarda daha eğlenceli yapmak için Peugeot 5008 mükemmel yolcu bölmesi entegre bir multimedya sistemi mevcut.

Koltuk kafa kısmındaki ekranlar ile bağlantı mobil ses farklı türde video donanımları bağlamak için konsol (konsol video oyunları, DVD oynatıcı, vb) ve iki Bluetooth kablosuz kulaklık konsolları bulunmakta. Bu teknoloji kablosuz özellikle ses kalitesi açısından etkilidir. Bu ne olursa olsun kulaklık yerini bir ses sinyali gönderir. Üçüncü bir kulaklık olarak satın alınabilir bir aksesuar ve aynı anda kullanılabilir.

Ayrıca aynı anda iki görüntü kaynaklarını bağlamak için, her bir ekran görüntü açısından bağımsız yapmak mümkün görünmüyordu. Böylece arka yolcu hem ekranlarında aynı programı izlemek için iki farklı aktiviteler zevk seçebilirsiniz. Her bir yolcu örneğin bir bilgisayar oyunu oynuyor, diğer ekran çizgi, film, video klipler, vs gösterebilirsiniz. Dediğimiz gibi Peugeot 5008 tam aile otomobili.

Bir Cevap Yazın