Marsdan gelen Volkswagen L1 Konsept

Volkswagen otomobil üretiminde yeni bir döneme adım atmak istiyor. Arka etek tamponları ile kapatılmış tekerleri görenleri farklı bir gezegenden geldiğine inandırıyor. Tek kişilik ön piloy koltuğu, arkayada artık hafif bir insanın binmesi ile 2 kişilik konsept tadında kurşun görünümlü araç.

Volkswagen-L1_Concept_2009

Görünümü yanında teknoloji ve performans harikası olan Volkswagen L1 Konsept 4 litre yakıt ile 300 km kadar yol katedebiliyormuş. Nedeni küçük olmasından ziyade hafif karbon fiber ve alüminyum ile kaplı olması.

TDI motor arkasında hızlı DSG 7 bulunur. 100 kilometrede yakıt tüketimi ve 36 g / km CO2 emisyonu kendi başına 1,38 litre tüketmektedir.

Motorun iki farklı çalışma mantığı ile turbo common rail direkt enjeksiyon ve dizel olduğunu için iki farklı durumlarda yük koşullarına bağlı olarak kullanılmaktadır. Standart ECO modunda, 800 cm3 TDI 20 kW güç/27 PS (4,000 rpm) de, Spor modunda ise 29 kW güç/ 39 PS (4,000 rpm) olarak kullanılabiliryormuş.

2 Replies to “Marsdan gelen Volkswagen L1 Konsept”

  1. otomobilden çıkmış 2 rakı bitirmiş tasarımcının çalışması olmuş 😀 bu araca itiyac nerde duyulmuşta yapılmış anlamadım ihtiyaç için teknoloji geçmişten beri ne kadar uçarı tasarımla çıktı hepsi orda kaldı

Bir Cevap Yazın