İstanbul Autoshow’un konseptleri

Tüyap da düzenlenen otomobil fuarı İstanbul Autoshow 2012 de ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken tasarım yönüyle akıllara durgunluk veren markaların sıra dışı konsept modelleri. Gelecekteki otomobil tasarım dünyasına yön verecek olan konsept otomobiller.

Alfa Romeo 4C GTA

1.8 litrelik 200 beygir güç üreten, TCT otomatik vitese sahip Alfa Romeo 4C GTA. Alfa Romeo’nun gelecekteki modellerin öncüsü olarak gösterilen Coupe 4C GTA 850 kg ağırlığı ile şaşırtıyor.

GT by

Grand Turismo oyunu için tasarlanan GT by üreticisi tarafından gerçek dünyaya getirildi. Sıradışı tasarımıyla fuarda ilgi çeken konsept modeliydi.

Hyundai i-ioniq

Hyundai’nin elektrikli sportif konsepti i-ioniq , elektrikli ve 3 silindirli benzinli motoruyla 700 km lik mesafeyi tek solukta(ful depo benzin ve ful batarya) alabiliyor.

Renault Dezir

İlk 2010 Paris Motor Show da gördüğümüz Renault Dezir konsepti İstanbul Autoshowda da yerini aldı. Dış tasarımı yanında iç tasarımı da sıradışı olan elektrikli konsept model, yenilenen Renault ailesinin hangi modelinden ilham aldığını gösteriyor.

Peugeot Onyx

600 beyir gücündeki V8 hibrit HDi 3,7 motoruna sahip olan Peugeot Onxy konsepti.

Bmw i8 konsept

Görevimiz tehlike filminin son serisinde gördüğümüz, Bmw’nin otomobil anlayışı değiştirmek istediği elektrikli konsept modeli. Plug-In hybrid motoruna sahip olan i8 genel görünüm olarak cam gözükse de 1480 kilogram ağırlığına sahip.

Bir Cevap Yazın