En yüksek binek otomobil Ford F650

Binek derken ticari olmayan, şehir içinde kullanabileceğiniz, evden işe işten eve çoluk çocuk pikniğe, seyahate vs. yerlerde kullanabileceğiniz otomobil modellerinden bahsediyoruz.


Binek araç deyince aklımıza en düşük B sınıfı ehliyetlerin kullanabileceği araba gelmekte. İşte Ford’un F-650 4X4 kamyonet versiyonunu B sınıfı ehliyet ile şehir içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hemde kamyon yasağına takılmadan…

Bu aracı görür görmez motor özelliklerini merak etmişsinizdir. Hemen yazalım; 7.2 Caterpillar Dizel ünite, 2600 devir/dakikada 350 beygir güç üretebilmekte bu binek canavar.

Ancak bu canavarın çevre ile sorunları cüssesi kadar büyük. Park sorunu, dönüşlerdeki kapladığı kapasite, lükse kaçan motor gücünden dolayı harcadığı enerji gibi sorunlarıda beraberinde getiriyor.

Bunlara rağmen avrupada 100.000 Euroluk fiyatı ile yüksek rabet gören otomobiler arasında. Ford F-650’nin bazı teknik özelliklerinden bahsetcek olursak; ESP, ABS, havayastığı, mp3 çalar vb normal binek araçlardaki özellikler bulunmakta.

2 Replies to “En yüksek binek otomobil Ford F650”

  1. binek otomobil komik olmuş 😀 dediklerinizi kamyonla yapan biri varsa kamyonda binek olur kamyonet işte

Bir Cevap Yazın