En yeni Audi teknolojileri

Otomobil teknolojilerinde öncü olan Audi, yakın gelecekte sunması planlanan araç teknolojileri ile sürücünün ve yolcuların daha rahat ve güvenli yolculuk yapmaları için çalışmalarını sürdürüyor.
Otomatik park pilot teknolojisinden kablosuz şarja kadar birçok alanda çalışma gösteren Audi kullanıcılarını uzay çağında yaşatmayı amaçlıyor.

Akıllı Süspansiyon Teknolojisi

Sürüş güvenliğini arttırmak için geliştirmekte olan akıllı süspansiyon ile yolun durumuna göre ıslak çukur, bozuk yol gibi durumlarda önceden algılayıp analıiz ederek süspansiyon sistemini otomatik olarak devreye sokuyor. 20 metrelik alana kadar algılayan radar sayesinde alınan bilgiler doğrultusunda karoseri yan ve dikey kuvvetler ile ayarlayıp yolcuların sarsılmasını önlüyor.

Kablosuz Şarj Teknolojisi

Elektrikli araçlar için geliştirilmekte olan kablosuz şarj sistemi ile aracın park yerinde otomatik şarj olmasını sağlayan sistemin çalışmaları yapılıyor. Bu teknoloji sayesinde araç park edildiğinde otomatik çalışan iki bobin(biri araçtaki diğeri park noktasındaki) manyetik alanla birbirlerine bağlanarak elektrik akımını tetikleyerek pillerin dolmasını sağlamakta.

Audi Otomatik Park Teknolojisi

Audi’nin yakın gelecekte hayata geçirmesi planlanan bir diğer teknoloji ise uçaklarda kullanılan otomatik park pilot sistemi. MMI üzerinden sürücünün online iletişime geçerek navigasyon sistemi yardımıyla otoparkın boş yer ve yönünü belirliyor. Sensörler yardımı ile bir yer çarpmadan araç parkı gerçekleştiriyor.

Bir Cevap Yazın