Drag Racing

Drag Racing, dragster denen otomobillerle yapılan kısa mesafeli düz yol yarışlara verilen isim olsa da, aynı adı taşıyan Android uygulaması tüm dünyada Android yarış oyunu meraklılarının ilgisini çekmeye devam ediyor.

android-drag-racing

Creative Mobile tarafından geliştirilen ücretsiz bir Android uygulaması olan Drag Racing, tüm dünyadaki hayranları tarafından bağımlılık yapan bir oyun olarak niteleniyor.

Oyuncuların dev Amerikan otomobillerinden tutun da 1000 beygirlik otomobillere kadar 50’nin üzerinde resmi lisanslı otomobil arasından seçim yapma şansına sahip olduğu bu oyunda, Nissan’dan BMW’ye kadar geniş bir skalada, herkese hitap eden bir otomobil bulmak mümkün.

Drag Racing’in bir başka dikkat çekici özelliği de oyunculara canlı olarak, dünyanın dört bir yanındaki diğer oyuncularla yarışa tutuşup, gerçek-zamanlı 10 kişilik yarışlarda kendini sınama şansı vermesi. Oyunun “online” bölümüne gittiğinizde, kendi arkadaşlarınızla ya da tanımadığınız diğer oyuncularla kafa kafaya yarışma şansını değerlendirebilir ya da daha kalabalık yarışlarda podyuma çıkmaya çalışabilirsiniz.

Drag Racing oyununda başarılı olmak için oyuncuların güçle yol tutuşu arasındaki doğru dengeyi tutturmaları ve hangi butona ne zaman basacaklarını çok iyi bilmeleri gerekiyor.

Prestijli Amerikan gazetesi New York Times tarafından 2011 yılının en iyi 10 Android oyunundan biri olarak gösterilen Drag Racing oyununda, birçok yarış oyununda bulunan modifikasyon ve iyileştirme özellikleri de bulunuyor. Otomobili satın almadan önce test sürüşü yapabilir, maliyet sınırını aşmadan çeşitli iyileştirmelerle otomobilinizi modifiye edebilirsiniz.

Ayrıca Drag Racing’le ilgili ipuçları ve bilgileri paylaşmak için oyunun resmi bir forumu ve 1 milyon 200 bin kereden fazla beğenilmiş olan bir Facebook sayfası da bulunuyor.

Dünyaca ünlü teknoloji portalı Cnet.com yazarı Jaymar Cabebe, Drag Racing oyunu için, “Aralarında seçim yapabileceğiniz çok sayıda otomobil, neredeyse sınırsız sayıda rakip ve iyileştirmeler için kullanabileceğiniz çok çeşitli yedek parçalarıyla; bu oyunu seveceğinizden eminiz,” diyor.

Bir Cevap Yazın