Audi RS6 Avant özellikleri

Gözlerinizi kapatıp günlük kullanıma ideal, sportif ve motor gücü yüksek bir otomobil hayal edin. Audi, RS6 Avant ile bu hayale cevap veriyor. Sportif araç denince hemen herkesin akla günlük kullanıma el verişli olmayan iç hacmi küçük otomobil gelmekteydi. İşte yeni RS6 Avant bu ezberleri bozuyor.

4.0 TFSI twin-turbo V8 tipi motora sahip olan RS6 Avant, 560 beygir güç ile 700 Nm tork üretmekte. Audi’nin yeni hafif yapı teknolojisi ile ağırlığı azaltılan araç 3.9 saniyede 0’dan 100 km’ye çıkabilmekte.

İç dizaynda dikkat çeken, Alcantara RS 6 logolu deri koltuk dizaynı standart özelliklerinde gelmekte. Sürücü bilgi sistemi iç kısımda dikkat çeken özelliklerinden.

Bu kadar güçlü ve sportif olmasına rağmen büyük olan otomobilin yakıt tüketimi hemen aklınızı kemirmeye başlamıştır. Hemen cevabını verelim, ortalama 100 km 9,8 litrelik yakıt tüketmekte. Standart maksimum 250 km/s çıkabilen RS6 Avant, Dynamic paketi 280 km/s bununla da yetinmeyenlere ise Dynamic plus paketi ile 300 km/s hıza çıkabilmekte. 2014 model RS6 Avant yaklaşık 77 bin Euro satışa sunulması bekleniyor. Tabi bu beklenti, ülkemize gelirse fiyatı ne olur bilemeyiz…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YoR3Ajv2oDw[/youtube]

Bir Cevap Yazın