Android dünyasında otomobil uygulamaları

Her konuda olduğu gibi otomobil konusunda da Android dünyasında her zevke hitap eden birçok uygulama var.

Akıllı telefon ve tabletler konusunda çığır açan ve inovasyon anlamında bu pazarın lideri olan firma iPhone modeliyle Apple olsa da, son yıllarda Google tarafından üretilen Android işletim sistemiyle çalışan telefonlar her geçen gün pazar paylarını daha çok artırıp, daha fazla kullanıcıyla buluşmaya devam ediyorlar. Başta Samsung olmak üzere Sony ve HTC gibi dünya devlerinin telefon ve tabletlerinde yer verdiği Android için piyasada bulunan uygulama sayısı da doğru orantılı olarak sürekli artıyor. Google Play store üzerinde her alanda olduğu gibi, otomobil meraklılarına da hitap eden birçok oyun ve uygulamaya erişmek mümkün.

android-otomobil-uygulamalari

Android yarış oyunu meraklıları için alternatifler oldukça fazla. Bunlardan bir tanesi Slot Racing adını taşıyor. 80 ve 90’lı yılların popüler oyunlarından birinin yeni bir yorumla mobil ortama aktarılması fikrine dayalı olan oyunda özel pistlerde yarışıyorsunuz. Ücretsiz olan Slot Racing kadar dikkat çekici ve popüler olan bir başka oyun da Drag Racing adını taşıyor. Dragster adı verilen otomobillerle yarıştığınız bu oyunda amaç kısa mesafeli düz yol yarışlarında otomobil hakimiyetini koruyup rakipleri alt etmek. Aynı şekilde bu oyun da Google Play store ve diğer Android ortamlarından ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Daha ilginç bir otomobil oyunu arayanlar içinse Games2win adlı şirketin piyasaya sürdüğü Parking Frenzy’yi önerebiliriz. “Park Çılgınlığı” adını taşıyan bu oyunda sadece otomobil kullanma değil, kusursuz park etme yeteneklerinizi de sergileme imkanı bulacaksınız. Ücretsiz bir uygulama olan Parking Frenzy’yi şimdiye kadar 7 milyonun üzerinde Android kullanıcısı bilgisayarlarına indirmiş.

Oyun oynamaktan çok otomobil bilgisini konuşturmak isteyenler için de birçok Android uygulaması mevcut elbette. Özellikle yabancı dil sorunu olmayanlar için önerebileceğimiz en ilginç uygulamalardan biri “Name That Car” adını taşıyor. Bu uygulamanın en önemli özelliği size bazı özelliklerini verdiği ya da resmini gösterdiği otomobili tanımaya çalışmanız. Özellikle otomobil bilgisine güvenenlere hitap eden uygulamanın hafızasında keşfedilmeyi bekleyen 400 otomobil var.

Türkçe içerik arayan otomobil hayranları içinse Otomobil Bilgi Yarışması adını taşıyan ve yine kullanıcının otomobiller konusundaki bilgisini ölçmeye dayanan, ücretsiz Android uygulaması önerilebilir.

Bir Cevap Yazın