2011 Eskişehir rallisi

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ESOK’un organizasyonu ile gerçekleşen 2. Eskişehir rallisi, hafta sonu Eskişehir’liler ve diğer bölgelerden izlemeye gelenler için renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl asfalt yolda gerçekleşen Eskişehir rallisi şampiyonanın 6. ayağı oldu.

1 Ekim Cumartesi günü Espark önünden start alan pilotlar arasında Ralli sporunun ilk akla gelenlerinden Volkan Işık, Mitsubishi Lancer EVO9 ile yarışın güvenlik kontrolünü yaptı. Yarışın ilk günü KYK, ESPARK ve BANAZ etaplarını birer kez geçerek Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü içerisindeki servis alanlarına gidip yarışın 1. etabını tamamlamış oldular. Pazar günü yarışa da ilk günkü etapları 2 defa geçip tekrar start aldıkları Espark önündeki finish takına çıkarak ralliyi tamamladılar.

Yokohama Genel Müdürü Toros Kardaş start takında pilotu başlatırken

Talihsiz olaylar sonucu Formula 1 İstanbul Park dan ayrılsa da ülkemizde böyle yerli motor spor organizasyonlarının ilgilileri sayesinde artacağına inanıyorum.

Renkli, keyifli geçen bu hafta sonuna, biz Bloggerlar’ı davet eden Yokohama ve Zarakol Dijital ekibine teşekkürlerimi yolluyorum. Yokohama daveti ile katıldığım Eskişehir rallisi etkinliğinde çekilmiş resimleri burada bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın