Renault elektrikli konsepti Dezir

2010 Paris Motor Show da sergilenmesi planlanan Renault’un Dezir marka konsept otomobili karşınızda. 2-17 Ekim 2010’da yapılacak olan motor show daki Renault’un elektrikli konsepti.


Elektrikle çalışan bu araç görenleri hayrete düşürecek şekilde tasarlanmış. Diğer elektrikli arabalara göre daha hızlı şarj olabilen Renault Dezir, şık tasarımın yanında bu gibi avantajlarıda sunmakta.


160 km’lik yol alabilen pili, 400 V’luk üç fazlı bir akımla 20 dakika içinde şarj edebiliyor. Fakat evlerdeki elektrik hattı ile 8 saatte şarj olmakta. Anlayacağınız minareyi çalan kılıfınıda uydurmalı hesabına gelmekte.

Tavsiyemiz; Sabah başlayıp 160 km aşmayacak şekilde(dolmuşculuk yapsanız bile bir günde aşamazsınız… bizce) akşama kadar kullanabilirsiniz Renault Dezir’i. Akşam eve geldiğinizde de şarjına takıp uyursunuz.

Ancak bunları düşünmeden önce Renault’un seri üretim yapıp yapmayacağından emin olmak gerekir.

Renault elektrikli konsepti Dezir” için 2 yorum

 • 06 Aralık 2010 tarihinde, saat 17:45
  Permalink

  12 toroslar halen gözümün önündeyken birden Dezir görünce şaşırdım 🙂

  Yanıtla
 • 06 Aralık 2010 tarihinde, saat 17:47
  Permalink

  hep elektrik teknolojisini torosa uyarlar sanıyodum 1971 lerden 2000 lere kadar aynı kasayı gördük plastik tampon bi kaç plastik yapıştırmadan başka bişe değiştirmeden reno bunu yaptıysa diğerleri ne yapmıştır ?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın