Sınıfının en iyisi Honda Civic Tourer

2014 yılında Avrupa’da satışa sunulacak olan Honda Civic Tourer, station vagonlara olan ön yargıları kesinlikle kıracağa benziyor. Şık ve modern tasarımı ile göz dolduran Honda Civic Tourer her açıdan station vagonlar arasında en iyilerden bir tanesi olacağını söylemek mümkün.

Honda-Civic_Tourer

İngiltere’de üretilecek olan araç 2014 yılı içerisinde Frankfurt otomobil fuarında tanıtılacak. Aracın göze çarpan en belirgin özelliği hiç şüphesiz genişliği. Honda bu tasarımıyla geniş ailelere daha rahat ve konforlu bir yolculuk yapmalarını sağlamak amacını güttüğü düşünülebilir. Station vagonlar arasında tasarımı en şık otomobillerden biri olacağını söyleyebiliriz. Köşeli ön farları, led gündüz farları, şişkin çamurluklar ve köşeden köşeye uzanan arka stop lambaları aracın standart station vagonların görünümünden sıyrılmasını ve sportif bir görünüm kazanmasını sağlamıştır. Arka koltukların pencere seviyesine yükseltilmesiyle bagaj kapasitesi 624 litreye kadar çıkan Honda Civic Tourer böylece daha rahat bir yolculuk sunuyor. Sihirli koltuklarla donatılan araçta koltukların yatırılmasıyla düz ve geniş bir zemin elde edilebiliyor. Bu özelliğiyle Honda taşıması zor olan eşyaların araca sığmasını daha da kolaylaştırmıştır.

Teknik özellikleri olarak henüz hepsi açıklanmamış olsa da 1.6 i-DTEC’in 120 HP güç ve 300 Nm tork, 1.8 i-VTEC’in ise 142 HP güç ve 174 Nm tork olması bekleniyor. Özellikle genişliği, şık tasarımı, alternatif şanzıman seçenekleriyle beğenileri toplayacağa benzeyen Honda Civic Tourer geniş ailelerin ve station vagon kullanmayı seven insanların ilk tercihlerinden olacağa benziyor.

Bir Cevap Yazın