2014 model Opel Meriva

2014 yılına iddialı bir giriş yapmayı planlayan Opel sunduğu araçlar arasında en çok göze çarpanlardan bir tanesi Opel Meriva’dır. Bu güne kadar dünya otomobil piyasasında söz sahibi olmayı başarmış bir marka olarak sahip olduğu birikim ve tecrübeyi bu aracına da fazlasıyla yansıtmıştır.

Opel-Meriva

Aracın dış görünümüne bakıldığında yeni tasarım farlara eklenen led gündüz farları, çerçeveli ızgara ve 18 inçlik alaşım jantlar dikkat çeken özellikleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca Opel’in araçların da kullandığı araç içi haberleşme ve eğlence sistemi intellink dokunmatik ekranla birlikte 2014 Opel Meriva modelinde de mevcuttur. Son derece rahat ve aynı zamanda eğlenceyi de sağlayan bu sistemle hem rahat bir sürüş hem de keyifli bir yolculuk geçirmek mümkün olmaktadır.

Motor seçeneklerine bakacak olursak yeniliklerle karşımıza çıkan Opel, 1.6 CDTI dizel motorunu Opel Meriva’ya da eklemiştir. Dizel motorun haricinde üç farklı benzinli motor seçeneği yer alan modelde 100, 120 ve 140 beygirlik 1.4 motor seçeneği bulunuyor.Ayrıca Opel Meriva modelin de 6 ileri vites ve otomatik şanzımanda bulunmaktadır.Üst kısmında açılabilen bir tavan olması ve sürücünün araç kullanımının her türlü kolaylığa sahip olması aracın cazibesini arttırmaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=KXFOd9jFONw

Mart ayında Türkiye’de satışa sunulması beklenen Opel Meriva şimdiden ilgi görmeye başlamış durumda olup Opel araçlarının tüm konforu ve araç performansları Opel Meriva modelinde ön plana çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir